תמר מעוז: שני אנשים מוזרים באו לשבעה

אחותו של דניאל מעוז, החשוד ברצח הוריו העידה בביהמ"ש כי אינה בטוחה שביצע את המעשה אך "מהיום הראשון הסתובב אצלי בלב שהיה לו קשר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלב העדויות במשפטו של דניאל מעוז, שחשוד ברצח הוריו, נח ונורית מעוז, נפתח הבוקר (רביעי) בבית המשפט המחוזי בירושלים. אחותו של החשוד ברצח, תמר, גוללה את המאורעות שקדמו לרצח הוריה ואחריהם. עדותו של אחיה, ניר, נדחתה לאחר שביקש מבית המשפט לאסור את פרסום עדותו לתקשורת.

תמר מעוז סיפרה כי אינה בטוחה שאחיה הצעיר רצח את הוריהם, אך היא משוכנעת שהוא מעורב בפרשה. "מה שהסתובב לי בלב מההתחלה", אמרה, "זה שכן יש לדני איזשהו קשר לעניין. מהיום הראשון חשבתי שיש לו קשר לרצח. לאו דווקא שהוא ביצע את הרצח, אבל שהיה לו קשר".

מעוז סיפרה שלאחר הרצח, "כשנכנסנו לבית, שמנו לב שחסרות שתי סכינים. כשהמשטרה אמרה שהיא מצאה את הסכין, היה נראה לי שדני נלחץ מזה מאוד. היא הוסיפה: "סיפרתי על דני כי היה נראה לי חשוב לתת כיוון למשטרה למצוא את הרוצח של הוריי".

דניאל מעוז בבית המשפט המחוזי בירושלים, בנובמברצילום: אוליבייה פיטוסי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לפני תחילת המשפט אמרה מעוז לכתבים כי "זה יום קשה מאוד עבורנו. אחד הקשים בתקופה האחרונה. אנחנו פה כדי לעשות צדק עם ההורים שלנו". על דוכן העדים סיפרה מעוז כי לא היה קשר חברי במיוחד בין ילדי המשפחה והוסיפה כי הוריהם התקשו להתמודד עם בעיית ההימורים של דניאל, שבעקבותיה נאלצו ללוות מאות אלפי שקלים. "היה להם מאוד מאוד קשה, גם עם עצם החשיפה הזאת וגם עם הצורך לבקש עזרה".

מעוז, שניכר עליה שהיתה נסערת בעת עדותה, סיפרה כי "דני התנהג מאוד מוזר מיד אחרי הרצח. הוא ערך שיחות טלפון בארבע-חמש בבוקר, לא ישן בלילות, התבודד בשבעה". עוד סיפרה כי "בנוכחות כל המשפחה דני שאל את גיא (אחד האחים במשפחה, ע"ר) אם אקונומיקה יכולה לנקות סימני ראיות. גיא אמר לו שאין לו מושג. אבל אחרי זמן קצר הוא עלה למחשב ואז ירד ואמר שבדק ומצא יש שני סוגי אקונומיקה: אחד עם חמצן, אחד בלי (..) זה היה מוזר לנו שהוא צריך לשתף אותנו בזה". לדבריה, "מאוד פחדתי שדני יפגע בי. חששתי לישון בזמן השבעה עם מישהו שאולי קשור לרצח".

מעוז אף סיפרה כי "שני אנשים מאוד מוזרים הגיעו לשבעה. היו נראים לנו כמו מהמרים. דני אמר שהם משחקים איתו כדורסל. הם בטוח לא שחקני כדורסל מהספורטק (..) נראו לי כמו מהמרים. תחושת בטן". לדבריה, "בשיחה (..) על העיזבון בתום השבעה התעמתנו עם דני על החובות שאולי יש לו, ושאם זה אכן כך הוא יצטרך לספק הסברים בעניין. דני נורא התעצבן, טען שזה לא רלוונטי. זו היתה שיחה מאוד קשה. כששמעתי שהרכוש שיחולק בינינו מאוד משמעותי, חששתי מאוד לספר לדני. יש תחושות בטן שאי אפשר להסביר. נמנעתי מלהגיד לו. רק אחרי שהוא שאל כעבור יומיים".

עוד אמרה אחותו של החשוד ברצח כי "שאלנו את דני אחרי הרצח אם הוא חזר להימורים. הוא אמר שלא. דני לא ראה את בעיית ההימורים שלו כבעיה. הוא הלך למספר פגישות, אבל הפסיק. מבחינתי דני הוא מהמר. הוא מכור, הוא מכור, הוא מכור".

דודתו של דניאל מעוז ואחותה של אמו, עופרה וייסמן, החלה בעדותה. סניגורו של החשוד, עורך הדין דוד ברהום, מסר אתמול ל"הארץ" כי מרשו מכחיש מכל וכל את ההאשמות המיוחסים לו וכי הוא סומך על בית המשפט שידע לעשות צדק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ