עוז רוזנברג

שלב העדויות במשפטו של דניאל מעוז, שחשוד ברצח הוריו, נח ונורית מעוז, נפתח היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בירושלים. סנגורו של החשוד ברצח, עורך הדין דוד ברהום, שינה את קו ההגנה של מרשו והאשים את אחיו התאום, ניר מעוז, ברצח הוריהם.

במהלך שאלותיו של ברהום אל ניר מעוז, לאחר שמסר מעל דוכן העדים את גרסתו, אמר עורך הדין כי דניאל מעוז לא אמר דבר עד כה משום שניר השביע אותו שלא יאמר דבר על שאירע – אחרת יחשוף את נטיותיו הפדופיליות של אחיו. "אני אומר לך שאתה רצחת את הוריך, לבד או עם אדם אחר", הטיח ברהום בניר מעוז, "נאבקת עם דניאל ואמרת לו שאם הוא יחשוף את זה, תחשוף סוד שלו".

ברהום נסמך על עדות של שכן המשפחה, משה רוזנפלד, שהעיד כי הבחין ברוצח, שהיה נמוך ונעל נעליים שחורות. עוד טען כי למרות שניר מעוז העיד שלא פתח את המזווה בסלון המשפחה ולא עלה לקומה השנייה בבית, נמצאו טביעות אצבע שלו שם עם דם. עוד הוסיף פרקליטו של דניאל מעוז כי אחיו של החשוד ברצח שרת ביחידה מסווגת בצה"ל ונהג להתאמן באמנויות לחימה. לטענת הסנגור ניר מעוז שאל את אחיו ביחידות האם הוא יהיה מוכן לשבת שני מאסרי עולם בתנאי שלא ייוודע לאיש שהוא פדופיל, והוא השיב בחיוב. ניר מעוז הגיב לדברי ברהום ואמר "זה שקר. מה שהטחת בי והאופן שבו עשית את זה – זה לא יסולח".

דניאל מעוז בבית המשפט בירושלים, היוםצילום: מיכל פתאל

קודם לכן סיפר ניר מעוז על יום הרצח: "התקשר אליי הבוס של אבא שלי ואמר 'אבא שלך לא הגיע לעבודה. לא היה דבר כזה מעולם. תסע אליהם לרמות'. כשפתחתי את הדלת הרחתי ריח חזק של אקונומיקה. נכנסתי וראיתי את אמא שלי על הרצפה. מיד אחרי זה ראיתי את אבא שלי. צרחתי. כשנכנסתי לדירה הטלוויזיה פעלה על ווליום מאוד גבוה. לא הייתי מתאר לעצמי שההורים שלי יראו טלוויזיה בווליום כזה". לדבריו, דניאל מעוז שאל אותו ביחידות האם אקונומיקה יכולה לנקות די אן איי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

בהמשך עדותו בבית המשפט סיפר ניר מעוז כי "לקח לדני להגיע לבית ההורים לפחות שעה וחצי. כשהוא הגיע חיבקתי אותו. הוא אמר: 'מה קרה'? זה נראה לי מאוד מוזר. בשבעה היה נראה שהוא מתבודד, אפילו בלוויה. כששאלנו אותו על כך הוא אמר 'זאת הדרך שלי להתמודד. תנו לי ככה.' מצד שני, לעתים הוא היה פתאום עולץ, בזמנים שלא נראו מתאימים".

גם אחותה של נורית מעוז, עופרה וייסמן העידה במשפט על בעיית ההימורים של דניאל מעוז, וסיפרה כי "דני הוא בחור מבריק. יודע המון, בכל דבר מתמצא". עם זאת, סיפרה כי "לאחר הגירושין שלו, נורית ז"ל שיתפה אותי ואמרה שאחת הסיבות לגירושין היתה התמכרותו להימורים, וכן כי אחיינה נהג לבקר הרבה את סבתו. "חשבתי שהוא נכד מאוד טוב (..) רק בשלב מאוחר יותר הסתבר לי שחלק ניכר מהקשר הזה היה שהוא ביקש ממנה כספים".

ויסמן סיפרה גם כי בפגישות טיפול שבהן היה דניאל מעוז, התברר שהרגיש כ"תאום מקופח", ושזעם רבות על הוריו שמימנו את לימודי אחיו הבכור, גיא. על יום הרצח סיפרה כי "כבר ההגעה שלו (של דניאל מעוז, ע"ר) לזירת הרצח נראתה לי מוזרה. הוא קיבל את הידיעה יחד עם הבן שלי, שגם גר בתל אביב. והגיע כרבע שעה אחריו. נכון לזמן אמת זה נראה לי מוזר. הקשר היחיד שאנחנו מכירים במשפחה לעולם הפשע הוא הקשר של דני להימורים. ניסינו לחשוב מי עשה את זה והברירה הטבעית היתה דני".

"בשבעה", המשיכה ויסמן, "דני נהג לקיים שיחות טלפון ארוכות מחוץ לבית (..) היה מישהו שבדק את הטלפון שלו כי היה חוסר אמון כלפיו. הוא גם לקח מכשירי טלפון של בני ובתי ועשה שיחות ארוכות בחוץ. משלב מוקדם מאוד בלט שדני ניסה להוביל לכיוון פירוק הבית , מכירת תמונות, כספים שמגיעים להם בעקבות הרצח של ההורים (..) זה נראה לי לא טוב".

אחותה של נורית מעוז התייחסה אף לביקורם בזמן השבעה של שני חבריו של דניאל מעוז, עליהם העידה גם תמר מעוז בראשית המשפט: "הגיעו שני בחורים שנראו לי מאוד שונים מהנוף האנושי שהגיעו לשבעה. כששאלתי מי אלה, דני אמר "חברים מיפו". כששאלתי לשמותיהם התברר שאחד מהם זה ההוא שדני דיבר איתו בטלפון של בתי".

מוקדם יותר היום העידה תמר מעוז, אחותם של דניאל וניר, וסיפרה כי במשפחה שררה תחושה שדניאל קשור לרצח הוריהם. "מה שהסתובב לי בלב מההתחלה", אמרה, "זה שכן יש לדני איזשהו קשר לעניין. מהיום הראשון חשבתי שיש לו קשר לרצח. לאו דווקא שהוא ביצע את הרצח, אבל שהיה לו קשר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ