שולה זקן ביקשה לדחות את הדיון בעניינה: לא יכולה לשלם לעו"ד

זקן הודיעה לבית המשפט כי עו"ד מיכה פטמן לא מייצג אותה יותר. "יש לי ילד שיש לו בעוד חודשיים וחצי בר מצווה. אני מבקשת שתינתן לי האפשרות לסיים את עניין בר המצווה", אמרה לבית המשפט

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז

ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שולה זקן, כפרה אתמול באישומים נגדה, במסגרת כתב האישום שהוגש נגדה בפרשת הולילנד לבית המשפט המחוזי בתל אביב. זקן נאשמת בקבלת שוחד של כ-350 אלף שקל לכיסוי חובות בגין קניית בית, וכן בהלבנת הון.

לפני כחודשיים הוגש כתב אישום בתיק שזכה לכינוי פרשת הולילנד, במסגרתו עומדים לדין אולמרט, צמרת עיריית ירושלים לשעבר ושורה של אנשי עסקים הנאשמים במתן ובקבלת שוחד.

בדיון שנערך היום, הראשון בעניינה של זקן, היא הודיעה לבית המשפט כי עו"ד מיכה פטמן לא מייצג אותה יותר. זקן ביקשה מהשופט שייתן לה ארכה למצוא עורך דין. היא תיארה את מצבה בשנתיים האחרונות: "יש לי ילד שיש לו בעוד חודשיים וחצי בר מצווה. אני נמצאת בבית המשפט שלוש פעמים בשבוע מהבוקר עד הלילה. אני מבקשת שתינתן לי האפשרות לסיים את עניין בר המצווה", אמרה.

זקן ביקשה כי הדיון בעניינה יתקיים בעוד כשלושה חודשים. "אין לי אמצעים כלכליים ואני מעל ומעבר ליכולתי הכלכלית לשלם לעורכי דין. אני מבקשת שתינתן לי השהות לבדוק אם אוכל לקחת עורך דין מטעמי", אמרה לשופט דוד רוזן. השופט הורה לזקן להודיע לו עד ה-25 למארס אם בכוונתה לשכור פרקליט מטעמה, ולא הוא יורה על מינוי סנגור מטעם הסנגוריה הציבורית בעבורה. המשפט בפרשה ימשך ב-1 ביולי.

זקן מתמודדת כיום במקביל עם שלושה משפטים פליליים. לפני כשבועיים היא הורשעה בבית משפט השלום בירושלים במרמה והפרת אמונים. זאת לאחר שסייעה לאחיה יורם קארשי להשפיע על המינויים הפסולים של בכירים ברשות המסים. בפרשה זו היא ממתינה עתה לגזר דינה. משפט פלילי נוסף מתנהל נגדה בבית המשפט המחוזי בירושלים שם היא מואשמת יחד עם אולמרט בפרשת "ראשונטורס", ו"מעטפות הכסף", וכן בביצוע האזנות סתר לכאורה לאולמרט. זקן מואשמת במחוזי בירושלים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים והאזנת סתר שלא כדין.

שולה זקןצילום: עמית שאבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ