גילי כהן
גילי כהן

מנהל עבודה בחברה קבלנית באשקלון נעצר בימים האחרונים בחשד שסיפק שוחד למהנדס אזרח עובד צה"ל תמורת אישור בניית חדרים ממוגנים (ממ"דים) לא תקניים. בפרשייה שחשפה יחידת ההונאה של המשטרה הצבאית מעורבים כמה קבלנים ואנשי מקצוע שנחקרו אך שוחררו. בית המשפט בפתח תקוה שלח הבוקר (שישי) את מנהל העבודה למעצר בית בן ארבעה ימים.

על פי החשד, חברה קבלנית מאשקלון החליטה לעקוף את הוראות הבנייה המחמירות של פיקוד העורף, שלא פעם מעכבות את הפרויקט ומביאות לעלויות גבוהות עבור הקבלנים. המהנדס חשוד שקיבל שוחד מהחברה הקבלנית תמורת הענקת אישורים למהל הפרויקט. על פי החשד, המהנדס אישר את הממ"דים בפרויקט וזאת בניגוד לתקן שחייב החברה. כעת ישנו חשד כי הממ"דים באותו פרוייקט לא תקינים ומחייבים תיקון הליקויים. על פי המשטרה, מדובר בסיכון חיים ממשי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

החקירה החלה בעקבות חשד בפיקוד העורף לפיו ישנה בעיה עם אופן אישור ובניית המקלטים והחדרים הממוגנים באשקלון, שספגה לא מעט ירי רקטות בשנים האחרונות. בפיקוד העורף פנו למשטרה הצבאית שהעבירה את החקירה לידי היחידה הכלכלית של משטרת ישראל כי המעורבים בה הם אזרחים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "החל משנת 1991, כל מבנה במדינת ישראל מחוייב לבניית ממ"ד על פי תקנות של חוק הג"א. בפיקוד העורף מייחסים חשיבות רבה למוכנות האזרחים לשעת חירום. לאור חשד שעלה בפיקוד העורף כי בתחום אישורי בניית הממ"דים נעשות עבירות העלולות לסכן חיי אדם, ולאור החשיבות הרבה בנושא, הועבר הנושא לחקירת מצ"ח. מאחר ומדובר באזרחים, הועברה החקירה גם למשטרת ישראל".

מהנדסי המיגון של פיקוד העורף הם הסמכות העליונה בתחום מבחינה לאומית. ללא אישור שיעניקו למבנה, לא יהיה ניתן לאכלסו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ