דניאל מעוז מתאו: אחי מהתל בכולם, הוא רצח את ההורים

למרות טענותיו של דניאל המואשם ברצח הוריו בראיון ל"הארץ", במשטרה אומרים כי האח ניר נוקה מכל החשדות. הבוקר נפתח יום העדויות השני במשפט

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבוקר (שני) נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים יום העדויות השני במשפטו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו בביתם שבשכונת רמות בירושלים לפני כ-7 חודשים. אל דוכן העדים צפויה לעלות בין היתר גם בת זוגו של האח התאום, ניר, שעדותה סיפקה לו במשטרה אליבי לכך שלא היה בבית בליל הרצח. עדותה נקבעה אמנם כבר עם גיבוש כתב האישום, אלא שההתפתחות הדרמטית במשפט מן השבוע שעבר, בה פרקליטו של הנאשם טען כי אחיו התאום הוא למעשה רוצח הוריהם, הופכת כעת את העדות הזו למרכזית הרבה יותר.

חברו לשולחן ההימורים של דניאל מעוז, דוד מזה, דחה על הסף את גרסתו של חברו ואמר בעדותו בבית המשפט כי "אם הוא (דניאל מעוז) היה טוען לאי שפיות היה אפשר עוד לקבל את זה. אבל לבוא ולהאשים את אח שלו? מיץ עגבניות". הוא הוסיף כי "אמרתי לו את זה בשבעה ואני אומר לו את זה גם עכשיו - אתה הרוצח".

בראיון ל"הארץ" מתא מעצרו בכלא ניצן המשיך דניאל לטעון לחפותו. "ניר מהתל בכולם. הוא רואה את חיי ואת חירותי הפקר, והוא יכול היה כבר בתחילת החקירה, ברגע אחד, לספר את האמת ולהביא לשחרורי. אני קורא לו שיאמר את האמת, ודי אם יאמר שהיה בדירה". ניר מעוז עצמו מסר אתמול למשטרה פרט חדש שאינו ידוע במסגרת הפרשה.

ניר מעוזצילום: אמיל סלמן

דניאל, שהכחיש בהתחלה כי היה כלל בירושלים בעת הרצח, אך לבסוף טען כי שהה בשירותי בית הוריו, וקפא על מקומו - טען בשבוע שעבר, עם פתיחת המשפט, כי למעשה נתקל באחיו התאום בבית הוריהם רגע אחרי שאלו נרצחו, ואז נאבק עמו. לדבריו, אחיו אמר לו כי אם יספר לאיש על מעורבותו ברצח, הוא יפרסם ברבים את נטיותיו הפדופיליות.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

למשמע הטענות קראה אחותו של הנאשם, תמר פלמון-מעוז, אל פרקליטו של מעוז "אין לך בושה", ואילו ניר השיב כי מדובר ב"שקר", ואמר: "מה שאמרת לי, והאופן שבו עשית את זה - זה לא יסולח". בראיון שהעניק אתמול ניסה דניאל להסתמך על תגובת אחיו כגיבוי לטענותיו. "זוהי עדות לאופיו האלים", אמר. הוא הוסיף כי בקשתו של אחיו באמצעות הפרקליטות להטיל חיסיון על עדותו, מעידה אף היא על מעורבותו ברצח. "עובדה שאיסור פרסום הוגש רק בעניין שלו. הוא היתל בפרקליטות כי ידע שהוא עלול להיות חשוד ברצח", אמר.

במשטרה ובפרקליטות דחו על הסף את קו ההגנה החדש של הנאשם. לדבריהם, ניר מעוז נחקר בעבר כמה פעמים בעניין, וכבר נוקה על ידם מכל חשד למעורבות ברצח. בפרקליטות הגדירו את קו ההגנה החדש של מעוז "עצוב", ואמרו כי "לא הופתענו כששמענו את קו ההגנה החדש (..) דניאל רואה את עצמו כמי שהחבל נכרך סביב צווארו והוא מנסה לכרוך אותו סביב צוואר אחיו".

ואולם דניאל מעוז בוחר להתעלם מכך. לדבריו כבר תקופה ארוכה שהוא שומר את "האמת", כלשונו, בבטן, אלא שרק כעת, כאשר מלוא התיק נגלה לנגד עיניו, הוא חש כי אין לו ברירה אלא לחשוף את הכל.

"הייתי מוכן לשבת שני מאסרי עולם רק כדי שלא להסתובב עם תג מחיר כבד של 'פדופיל'", אמר אתמול. "אני עד היום לא יודע מה יותר טוב. אני במצב של LOSE LOSE". אלא שמסמכים שהגיעו לידי "הארץ", והתפרסמו לראשונה בשבוע שעבר, מתארים תמונה אחרת, ולפיה דניאל מעוז רוקח קו הגנה זה כמעט מיום שנעצר. במסמך "בקשה לגילוי ראיות" שהגיש בחודש ספטמבר באמצעות סנגורו דאז, עו"ד אריאל עטרי, ביקש מבית המשפט המחוזי כי יורה למשטרה למסור לידיו ראיות הנוגעות לאחיו התאום, ולעיין ב"כל פרט בדבר מגעיו של ניר עם משטרת ישראל ונציגי מדינת ישראל, בקשר לחקירה", זאת על רקע העובדה שניר שירת באותה יחידת עיקוב שעקבה אחריו עד שנעצר, כשבועיים לאחר הרצח. עוד מצא לנכון להביא לידיעת בית המשפט כי "ייתכן שדנ"א שלו (של ניר, ע"ר) נמצא בזירה".

מעדויות בני משפחתו של דניאל מעוז עולה עד כה אמירה חד-משמעית, ולפיה הם כולם חשדו בו למן הרגע הראשון, זאת על רקע ניסיון העבר שלהם עם התמכרותו להימורים. "כשבני משפחתי מעידים ככה אני מבין שהמחיר יקר מדי", אמר אתמול.

מלבד בת זוגו של האח התאום, צפויים להעיד היום גם זהבה ברוכיאן, שכנתם של בני הזוג מעוז, שיחד עם ניר, היתה זו שמצאה את הגופות מוטלות בסלון הבית. כמו כן יעיד דוד מזה, חברו לשולחן ההימורים של דניאל מעוז, שבעדותו במשטרה תיאר את בואו של דניאל לבית ההימורים בליל הרצח, וטען כי כבר במהלך השבעה חשד כי דניאל הוא שעומד מאחורי הרצח ואף הטיח זאת בפניו.

בני משפחתו של דניאל מעוז סירבו להגיב לדברים. ד"ר דנה פוגץ', יו"ר מרכז נוגה לנפגעי עבירה, מסרה בשמם בתגובה: "לא ניגרר אחרי המניפולציות של דניאל מעוז. התיק מתנהל בבית המשפט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ