6.5 שנות מאסר לאדם שהורשע בהריגת 3 בני משפחה בתאונה בצפון

אהוד כדור, בן 50, צבר 65 הרשעות קודמות בגיליון התעבורה. רשיונו נשלל והוטל עליו לשלם פיצוי בגובה 80 אלף שקל לשלושת ילדי המנוחים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

6.5 שנות מאסר נגזרו אתמול על אהוד כדור, בן 50, שהורשע לפני שלושה חודשים בבית המשפט המחוזי בנצרת בהריגה בשלושה מקרים. זאת, בעקבות תאונה לה גרם לפני כ-5.5 שנים ובה נהרגו 3 בני משפחה מצפת.

כמו-כן נגזרו על המורשע 24 חודשי מאסר על תנאי בגין עבירת הריגה, פיצוי בגובה 80 אלף שקל לשלושת ילדי המנוחים ופסילת רישיון הנהיגה למשך 14 שנים, מיום העבירה. המורשע הודיע כי ברצונו לערער על עצם הרשעתו, כמו גם על גזר הדין, ובעקבות כך ביקש עיכוב ביצוע המאסר למשך 45 ימים, בקשה לה נעתר בית המשפט. בפרקליטות טרם החליטו האם לערער על גזר הדין.

כדור הורשע גם במעשה פזיזות תוך נהיגת מכונית, נהיגה בשכרות, גרימת חבלה לאדם ונזק לרכוש, נהיגה במצב המונע שליטה ברכב ומסכן עוברי דרך, עקיפה כאשר הדרך אינה פנויה וסירוב לבדיקת שכרות.

מדובר בתאונה שארעה ב-7 באוקטובר 2006, בה נהרגו שלושת בני משפחת חדד מצפת - מרדכי (52), אשתו מירה (52) ובנם אריאל (18). בת נוספת נפצעה קשה. התאונה אירעה בכביש מספר 65, בין צומת נחל צלמון לצומת גולני. משפחת חדד עשתה דרכה חזרה לצפת במוצאי החג השני בסוכות, כאשר מולם הגיעה מכונית ב.מ.וו M5, בה נהג כדור, אשר יצא לעקיפה כשהוא שיכור ופגע חזיתית במכונית המיצובישי לנסר בה נהג חדד, לשעבר סגן ראש עיריית צפת.

אהוד כדור בבית המשפט, אתמולצילום: גיל אליהו

המשפט נמשך כחמש שנים וכדור, אותו ייצגו עורכי הדין שמעון מזרחי, אמנון זכרוני וברי רוזנטל, כפר בכל סעיפי כתב האישום שהגישו עורכי הדין אריאל כהן ואור לרנר מפרקליטות מחוז צפון. בהכרעת הדין קבעה השופטת, נחמה מוניץ, כי הוא "נהג בהיותו שיכור, כאשר ברור כי היה בשכרותו כדי להשליך על כושר נהיגתו, משמע, הוא עקף כאשר בנתיב הנגדי נסעו כלי רכב והדרך לא הייתה פנויה, תוך התנהגות פזיזה והפגנת חוסר אכפתיות לתוצאות נהיגתו וכך גרמה תאונת הדרכים בה קופחו חייהם של המנוחים".

ב-28 השנים בהן החזיק ברישיון נהיגה צבר כדור 65 הרשעות קודמות בגיליון עבירות התעבורה וזאת למרות שמרכז חייו בחו"ל. 25 מהעבירות נחשבות, על פי בית המשפט, לעבירות בטיחות מובהקות (עקיפה בצומת, עקיפה בדרך לא פנויה, אי ציות לתמרורים, עבירות מהירות). בטיעונים לעונש סברה התביעה כי יש להטיל עליו עונש מאסר "דו ספרתי", פסילת רישיון לצמיתות וכן פיצוי כספי למשפחת המנוחים. הפרקליטות הזכירה כי המורשע הוא אדם בעל אמצעים, כפי שמעיד בין השאר הרכב בו נסע והמכס ששילם על הרכב במזומן (כ-469,000 שקלים).

בגזר הדין קבעה השופטת מוניץ כי כדור "נמצא כמי שנהג את רכבו בחוסר אכפתיות לתוצאת מעשיו, תוך נהיגה בשכרות וגרם בכך לתוצאות הקשות". מוניץ קיבלה את בקשת הצער והחרטה שהביע הנאשם על "קטילת החיים שנגרמה בגין התאונה". כמו-כן קבעה השופטת כי מדובר באדם "נורמטיבי, חיובי מאד, שדרכו בעסקים צלחה והוא נותן מאשר לו לציבור". מפקדו במילואים אף העיד עדות אופי על הנאשם וסיפר כי כדור הגיע ישירות מחו"ל לשדה הקרב ב"חומת מגן", וכי סייע לכל חייל המבקש עזרה וכן על התייחסותו למשפחות שכולות".

בני משפחת המנוחים לא הגיעו לדיונים במהלך השנים האחרונות וגם אתמול נעדרו מאולם המשפט. מחוץ לאולם המשפט אמר כדור כי הוא מאמין שהוא יזוכה בבית המשפט העליון. סניגורו אמר כי "גזר הדין מאוזן, אך אנחנו סבורים כי נפלו טעויות ולכן נערער על הכרעת הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ