שלב העדויות |

ניר מעוז עונה לאחיו: אי אפשר לתאר כמה עוגמת נפש נגרמה לי

אחיו התאום של דניאל מעוז, החשוד ברצח הוריהם, הכחיש את טענות ההגנה לפיהם הוא הרוצח והטיח בסנגור: "אתה לא מתבייש? אני מקווה שתתן את הדין"; השוטרים תיארו את שלבי החקירה, שהובילו למיקוד החשדות בדניאל

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

ניר מעוז, שאחיו דניאל חשוד ברצח הוריהם, הכחיש היום (שני) בבית המשפט את טענת ההגנה, לפיה הוא זה שרצח את ההורים. "עורכי הדין של אחי מתראיינים בתקשורת, יושבים באולפנים, ואומרים שאני רצחתי את אחי ויש ראיות לכך. זה לא נכון. לא ניתן לכמת במילים את עוגמת הנפש שנגרמה לי", אמר ניר במהלך שלב העדויות בבית המשפט המחוזי בירושלים. חוקרי המשטרה סיפרו היום בבית המשפט על שלבי החקירה השונים, שהובילו לחשד כי דניאל הוא הרוצח.

לפני שבוע נפתח שלב העדויות במשפטו של דניאל. סנגורו, עורך הדין דוד ברהום, שינה את קו ההגנה של מרשו והאשים את אחיו התאום, ניר מעוז, ברצח הוריהם. במהלך שאלותיו של ברהום אל ניר מעוז, לאחר שמסר מעל דוכן העדים את גרסתו, אמר עורך הדין כי דניאל מעוז לא אמר דבר עד כה משום שניר השביע אותו שלא יאמר דבר על שאירע – אחרת יחשוף את נטיותיו הפדופיליות של אחיו. "אני אומר לך שאתה רצחת את הוריך, לבד או עם אדם אחר", הטיח ברהום בניר מעוז, "נאבקת עם דניאל ואמרת לו שאם הוא יחשוף את זה, תחשוף סוד שלו".

היום השיב ניר לסנגורו של אחיו: "אתה לא מתבייש? רצחו את ההורים שלי וככה אתה מדבר אלי? אתה הטחת בי האשמות שלא ייאמנו. אני מקווה שיגיע היום שבו אתה תתן על כך את הדין". "אחיך יושב במעצר כבר חצי שנה", הגיב ברהום, וניר השיב: "תודה לאל".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אל דוכן העדים עלתה אתמול גם בת זוגו של ניר, שעדותה סיפקה לו במשטרה אליבי לכך שלא היה בבית בליל הרצח. אתמול אף נודע כי בעקבות קו ההגנה החדש, פנה ניר למשטרה להבהרת עדותו הקודמת ואף מסר פרט חדש שאינו ידוע במסגרת הפרשה.

ניר מעוזצילום: אמיל סלמן

חברו לשולחן ההימורים של דניאל מעוז, דוד מזה, דחה על הסף את גרסתו של חברו ואמר בעדותו בבית המשפט כי "אם הוא (דניאל מעוז) היה טוען לאי שפיות היה אפשר עוד לקבל את זה. אבל לבוא ולהאשים את אח שלו? מיץ עגבניות". הוא הוסיף כי "אמרתי לו את זה בשבעה ואני אומר לו את זה גם עכשיו - אתה הרוצח".

סגן ניצב שלמה דאי, ראש מפלג תשאול ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים, סיפר בבית המשפט על שלבי החקירה שביצעו השוטרים בימים שלאחר הרצח. לדבריו, מספר ראיות חיזקו את הסברה שהרוצח הכיר את הנרצחים: הדלת הנעולה, הסכין שנלקחה מתוך הבית, והצעקה "הוא ירצח אותי" ששמעו השכנים.

דניאל מעוז מובא לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבוע שעבר. "אחי התאום רואה את חיי ואת חירותי הפקר"צילום: מיכל פתאל

משום שדלת הבית היתה נעולה, הגיעו השוטרים אל כל מי שעלול היה להיות לו מפתח של הבית – כולל המתווך של הדירה, הקונה והנגר שעבד בבית. לכל האנשים הללו עשתה המשטרה איכון טלפוני, ובדקה היכן היו בזמן הרצח.

"התברר לנו מהר מאוד שהרוצח הוא אחד משניים – או נכדם של הנרצחים, או אחד התאומים". אמר דאי. לדבריו, הד-נ-א של הנכד נמצא על בגדיו של נח מעוז, אולם במהרה הסתבר כי הוא נותר ממפגש של השניים בשבוע שקדם לרצח.

שבוע לאחר הרצח, הבינו השוטרים שמדובר באחד התאומים. לאחר שבדיקה במכון לרפואה משפטית העלתה שניר לא פצוע ודניאל כן, הם מיקדו את החשד בדניאל, שעדיין לא הודה במעשה.

ביום הרצח, בעוד המשטרה נמצאת בבית, צעק דניאל מעוז לאחיו מהמטבח כי אחת הסכינים נעלמה. השוטרים החליטו להסתייע במיה, בת הזוג של תמר, שעובדת כשפית. הם ביקשו ממנה בחשאי שתרכוש עבורם סכין זהה לזו שהייתה בבית. את הסכין הכניסו השוטרים אל שקית ראיות. הם דיווחו לתמר ולניר כי מצאו סכין, ומתוך הנחה כי השניים יספרו על כך מיד לדניאל, עקבו אחר התנהגותו. דניאל לא הלך לבדוק את מקום הטמנת הסכין, כפי שחשבו השוטרים, אבל כן חיפש במחשבו "האם סבון יכול לנקות ד-נ-א מסכין".

דאי אמר עוד כי בליל הרצח דניאל מעוז "הלך כל שעתיים משהו אחר, כדי לתעד שהיה במקומות שונים. הוא לא שיער שנעלה על השעה המדויקת בה בוצע הרצח".

בראיון ל"הארץ" מתא מעצרו בכלא ניצן המשיך דניאל לטעון לחפותו ולהאשים את אחיו. "ניר מהתל בכולם. הוא רואה את חיי ואת חירותי הפקר, והוא יכול היה כבר בתחילת החקירה, ברגע אחד, לספר את האמת ולהביא לשחרורי. אני קורא לו שיאמר את האמת, ודי אם יאמר שהיה בדירה".

במשטרה ובפרקליטות דחו על הסף את קו ההגנה החדש של הנאשם. לדבריהם, ניר מעוז נחקר בעבר כמה פעמים בעניין, וכבר נוקה על ידם מכל חשד למעורבות ברצח. בפרקליטות הגדירו את קו ההגנה החדש של מעוז "עצוב", ואמרו כי "לא הופתענו כששמענו את קו ההגנה החדש (..) דניאל רואה את עצמו כמי שהחבל נכרך סביב צווארו והוא מנסה לכרוך אותו סביב צוואר אחיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ