ניר חסון
ניר חסון

"המשטרה השתמשה בשולה זקן כדי להפיל את אהוד אולמרט", כך טען היום (שלישי) סנגורה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, במהלך שלב סיכום טענות ההגנה במשפט המתנהל נגדה ונגד ראש הממשלה לשעבר בפרשות ראשונטורס, מעטפות הכסף ומרכז ההשקעות.

לפני שבוע נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים שלב סיכומי ההגנה במשפט, המתנהל נגד של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט ומנהלת לשכתו, שולה זקן. בפרשת ראשונטורס התביעה טענה שאולמרט יצר מערכת פלילית של גביית תשלומים עודפים בעבור הנסיעות הרשמיות שלו, כדי לממן את הנסיעות הפרטיות. הטענה העיקרית של ההגנה היא שגם אם היו תקלות וחוסר סדר, אין מדובר בשיטה. זקן בחרה שלא להעיד במהלך המשפט נגדה, שעתיד להסתיים בשבוע הבא.

"שולה זקן היא יעד משטרתי", סיכם היום עו"ד פטמן את טיעוניו. "היא יעד שהמשטרה שמה לה להפיל כדי להפליל את אולמרט. הם משוכנעים שיש בידיה מידע מפליל. אם היא היתה אומרת מידע אחר, איש לא היה מאמין לה. זו נקודת המוצא שלהם והם לא זזו ממנה. האישה הזו היתה פיון בידיים של מערכת אכיפת החוק. הם הוכיחו שלא מעניינת אותם האמת. זו דרך ההתנהלות שלהם בפרשה".

שולה זקן בביהמ"ש לפני שבועיים, אז הורשעה בפרשת רשות המיסיםצילום: אוליבייה פיטוסי

פטמן תקף גם את ההחלטה להאשים את זקן גם בהאזנות סתר לאולמרט: "האישום בהאזנות הסתר הוא אישום מרושע וכוזב שהופרך כאן בבית המשפט כבר בעדותו של אולמרט. שמענו מהמזכירות שמדובר בשיטת עבודה. ההחלטה לחקור את שולה באזהרה בפרשה היא החלטה מושכלת כדי לשבור את רוחה. המדינה נמנעה מלנסות לבדוק את העובדות".

עוד אמר פטמן: "אני אשאל שאלה שבעיני היא שאלה רטורית: איזה אינטרס אמיתי, כשר, יכול להיות לרשויות לא להזמין את אולמרט לחקירה שניה. בעיני ברור שהם השיגו מנוף, נקודת לחץ על שולה. הם לא רוצים לשמוט אותו. אין לזה הסבר אחר. ברור לי שלא חקר האמת עמד מול החוקרים אלא רק הרצון שלהם לשבור את רוחה של שולה". פטמן קרא לשופטים לזכות את זקן ולו מטענת "הגנה מן הצדק", בשל התנהלות הרשויות כלפיה. 

ראש הרכב השופטים, נשיאת בית המשפט מוסיה ארד, הקשתה על פטמן בנקודה זו: "למה ששולה תחשוב שאם היא תדבר זה יפליל אותו. מבחינתה, היא יכולה לדבר ולהגיד את האמת ואז להפך- מי שרוצה להפליל אותו יראה שהוא לא יכול". פטמן השיב כי "זו לא סיטואציה של 'ננהל דיאלוג והם ילכו לבדוק'. אם יפלט לה איזה משפט שהיא תחשוב שהוא כשר והם ישתמשו בו נגד אולמרט, היא תמות ולא תעשה דבר כזה. כל הפרשה הזו היא פרשה - לא לבירור האמת".

זקן הורשעה לפני כשבועיים בבית משפט השלום בירושלים בשל מעורבותה בפרשת רשות המיסים. במקביל, מתנהל נגדה משפט נוסף בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפרשת הולילנד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ