4 ימי מעצר לחשוד באיום על שופטת: "המערכת לא אובייקטיבית"

החשוד מכחיש כי השמיע את האיום באוזני עורכת דינו הקודמת. סניגורו: אם האיומים היו מופנים כלפי אדם אחר, לא היו מבקשים להאריך מעצר

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית המשפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) את מעצרו של ד', תושב העיר, שנעצר הבוקר בחשד שאיים לפגוע בנשיאתו שולמית דותן. על פי החשד, במהלך שיחת טלפון שניהל עם עורכת דינו שמייצגת אותו בתיק שמתנהל אצל השופטת דותן, הוא טען שהשופטת מתנכלת לו, קילל אותה ואף איים לפגוע בה.

סניגורו של ד' מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד מיכאל עירוני, טען בדיון כי אילו האיומים היו מופנים כלפי אדם אחר המשטרה לא היה מבקשת להאריך את המעצר. הוא ביקש מבית המשפט לבחון את התיק מבחינה אובייקטיבית.

עם סיום השיחה שניהל עם עורכת דינו, פנתה זו למשמר בתי המשפט שהפנה תלונה למשטרת ירושלים בעניין, והיום נעצר החשוד. בחקירתו לא הכחיש ד' כי הוא היה נסער במהלך השיחה, וגם אישר כי הוא חושד שהשופטת מתנכלת לו ושגידף אותה. עם זאת הוא מכחיש שאיים עליה בצורה כלשהי.

בדיון בהארכת המעצר היום קם לפתע החשוד וצעק כי "זו התעללות. אני לא איימתי על אף אחד, זה לתפור תיק סתם. אני לא עשיתי לה שום דבר". ביחס לאנשי משמר בית המשפט אמר כי "הם צריכים להתבייש. האם אני מכיר אותם? אמרתי להם משהו?".

במשטרה טוענים כי מהחקירה עד כה "עולה חשש אמיתי שהחשוד עלול לממש את האיום". עוד טענה המשטרה כי לחשוד יש הרשעות קודמות בעבירות של איומים ואלימות ומכאן החשש.

לאחר ששמעה את טיעוני הצדדים החליטה כאמור השופטת יעל ייטב להאריך את מעצרו של ד' עד יום שישי. ההערכה היא כי בקרוב מאוד תוגש הצהרת תובע לקראת כתב אישום. בנוסף, הורה בית המשפט על איסור פרסום של כל פרט שעלול לזהות את החשוד.

בתום הדיון אמר הסניגור עו"ד מיכאל עירוני כי "מרשי מכחיש את העבירה המיוחסת לו . הוא שוחח עם עורכת הדין שלו אך לא איים על אף שופט. הוא מכבד את שופטי ישראל ואין לו כוונה לפגוע באיש. אני מקווה שהטעות תתברר במהרה והוא ישוחרר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ