הותר לפרסום

נערים בני 15-17 הם שרצחו את ג'ורג' סעדו

סעדו, שנרצח ביום ראשון השבוע ברמלה, טייל עם כלבו בחורשה. לאחר דין ודברים עם הנערים הוא נורה למוות. הרקע למעשה עדיין לא ברור

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט התיר היום (חמישי) לפרסום את פרטי החקירה ברצח ג'ורג' סעדו מרמלה. ביום שני האחרון עצרה המשטרה קבוצת נערים בחשד לרצח, ואתמול נעצרו שני חשודים נוספים בפרשה. המשטרה חושדת כי בנוסף לנער בן 15 שהודה כי ירה למוות בסעדו, חשוד נוסף לקח חלק בירי מאקדח נוסף. מרבית החשודים הודו במעשים המיוחסים להם, אולם לעת עתה, עדיין לא ברור האם מדובר ברצח על רקע לאומני או פלילי.

ג'ורג' סעדו נרצח ביום ראשון בלילה בעת שטייל עם כלבו בחורשה הסמוכה לביתו. סעדו, שעבד בחברת "בזק", אינו בעל עבר פלילי וכיוון שנמצא מוטל סמוך לשכונה ערבית עלה חשד כי מדובר ברצח על רקע לאומני. בנו של סעדו, נוי, סיפר על אביו כי "כל ערב הוא היה יוצא עם הכלב שלו, רינגו, לאותו טיול. באותו יום הוא היה ביחד עם חבר שראה אותו אחרי הירי. הוא הצליח להגיע בכוחות עצמו עשרות מטרים מהמקום שבו נורה. החבר שלו שהיה איתו הזעיק את המשטרה". הוא הוסיף כי חברו של אביו סיפר ש"אבא אמר לו ברגעים האחרונים 'ירו בי בגלל עזה'. אנשים פה מפחדים לצאת מהבית. אנחנו מחכים שתבוא להם הנקמה מלמעלה".

מפרטי החקירה עולה כי בשעה 23:00 סעדו הלך עם כלבו בחורשה הסמוכה לשכונת ג'ואריש ותוך כך התנהלו דברים בינו ובין הנערים, בגילאי 15-17. מיד לאחר מכן שלף אחד הנערים אקדח וירה בסעדו בפלג גופו העליון. במשטרה סבורים כי היה יותר מיורה אחד שהשתתף ברצח.

אחד החשודים ברצח ג'ורג' סעדו מובא לבית המשפט, היוםצילום: מוטי מילרוד

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

"הזירה היתה קשה ומורכבת. הגופה נמצאה במרחק רב מהמקום בו בוצע הרצח. שיתוף פעולה של היחידה המרכזית של מחוז מרכז והשב"כ הביאו להתפתחות מהירה בחקירה", אמר מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו.

ניצב משנה, יגאל בן שלום, מפקד היחידה המרכזית סיפר כי "לתחנת רמלה הגיע מידע עוד באותו הלילה על כך שיש מספר מעורבים. הכוחות יצאו והביאו למספר מעצרים מהירים. הצלחנו לאסוף ראיות שקושרות את העצורים לביצוע העברה. אתמול נעצרו 2 נוספים. בשלב זה עדיין אין לנו ודאות למניע של הרצח, האם מדובר ברצח על רקע לאומני או פלילי. הכול יסתיים בסוף החקירה".

ג'ורג' סעדו. רפרודוקציה

לדברי המשטרה, ברור להם מי מהחשודים לחץ על ההדק. כמו כן, אותר סרט ממצלמות האבטחה של מפעל שנמצא סמוך לזירת הרצח, שסיפק עדות נוספת למה שהתרחש.

אחד הנערים שירה, בן 15, היה אמור להיות במעצר בית באותן שעות. לחוקרים סיפר שכבר בשעות הערב ישבו הוא וחבריו בביתו של אחד החשודים לטענתו מיד אחרי הירי, עזב את החורשה.

נער אחר סיפר בחקירה שידע על כך שחברו חמוש, אולם בזמן האירוע נבהל כשהבין שאותו נער עושה בו שימוש ויורה לכיוון סעדו. הנער טען בחקירה כי צעק על חברו "חראם, חראם, למה אתה יורה – ואז ברחנו חזרה לתוך הכפר".

מפקד המחוז בנצי סאו הדגיש היום שננקטו מספר צעדים גם מצד המשטרה וגם מצד נכבדי הכפר להרגיע את הרוחות שסערו בעקבות הרצח.

היום בצהריים נערכה פגישה בין מכובדי הכפר ג'אווריש לבין קרובי הנרצח. מוחמד אל-עוברה, אחד מהמשתתפים במפגש, אמר "זה המקרה הכי קשה שהיה לנו בכפר. איך כבר בגיל 15 הם עושים דבר כזה?. אנחנו שכנים והיה שם רצח על כלום. יש לנו סוסים והילדים באים הרבה פעמים לראות את הסוסים. ביום הרצח הם היו עם הסוסים, יצאו ואז קרה מה שקרה. כשהבנו שבן משפחה מעורב, לקחנו אותו למשטרה והוא סיפר את כל מה שהיה. הילד שירה היה מעורב בקטטה בתוך הכפר, הוא היה צריך להיות בבית באותן שעות, הוא כנראה פחד על עצמו, בגלל הקטטה, ולקח את האקדח כדי להגן על עצמו. ג'ורג' היה עובר כל יום במקום הזה, כולם מכירים אותו. הוא היה שותה קפה עם האנשים, הוא לא ירה בו בגלל שהיה יהודי, זה לא היה על רקע לאומני", אמר.

שיחזור הרצח של ג'ורג' סעדוצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ