הקטין שרצח את פיליפ גלר נשלח לשמונה שנות מאסר

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר אתמול שמונה שנות מאסר בפועל על הקטין שדקר למוות את חברו פיליפ גלר לאחר מסיבה. "חרף גילו הצעיר של הנאשם, אין מנוס מלהקשיח את הלב, לסטות מהמלצות שירות המבחן לנוער ולהשית על הנאשם ענישה מוחשית, מאחורי סורג ובריח", כתב בהחלטתו השופט מרדכי לוי. "יש להעביר מסר מרתיע לציבור, על מנת שיהיה ברור לכל כי דקירה בסכין עלולה להיות קטלנית ולקפח חיים".

ב-3 ביוני אשתקד, בלילה, התארחו גלר, בן 15 וחצי, וחברים נוספים בביתו של הקטין, בן גילם. בשלב מסוים פרץ בין גלר לקטין ויכוח שהתפתח למאבק פיזי, בתומו הסתגר הקטין בביתו ואילו גלר נעמד מחוץ לבית כשבידו אבן גדולה וקרא לקטין לצאת מהבית. לאחר זמן מה יצא הקטין אל גלר כשהוא אוחז בסכין. בשלב מסוים הטיח גלר את האבן שהחזיק בפניו של הקטין - שבתגובה דקר את גלר באזור המפשעה, דקירה שחדרה אל בטנו. גלר פונה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו.

הקטין הורשע בהריגה במסגרת עסקת טיעון. "בהמשך חיי אני רוצה להשתקם ולהיות בסוף מועיל לחברה", אמר בשלב הטיעונים לעונש. "אני רוצה לכפר כמה שאני יכול על הדבר הנורא שעשיתי". נוסף לשמונה שנות המאסר בפועל, גזר השופט על הקטין שנתיים נוספות על תנאי וכן הטיל על משפחתו של הקטין לשלם 40 אלף שקלים למשפחתו של גלר. אולם האם מרינה זעמה אתמול על העונש, הקל מדי לטענתה. "המסר שעבר הוא שמותר להרוג, זה המסר של השופט וזה ברור לי לחלוטין. הוא מקבל שמונה שנים והם עוד רוצים לערער. אולי שייתנו לו שנה? אולי שישחררו אותו כבר עכשיו? זה בדיחה", אמרה האם. "שאלתי את השופט איזה מין עונש היה נותן אם זה היה הבן שלו".

"בית המשפט החמיר עם הנאשם", אמרו עורכי דינו של הקטין מטעם הסנגוריה הציבורית, תומר אורינוב ופאולה ברוש. "שירות מבחן אמר כי יש להטיל עליו עונש של מעון נעול ובית המשפט החמיר עמו. נגיש ערעור לעליון, הבענו צער ולבנו עם משפחת המנוח". עורכת הדין רותם יוחנני מפרקליטות מחוז דרום אמרה כי הם ילמדו את גזר הדין וישקלו אם להגיש ערעור.

תגובות