חשד במשטרה: ארגוני פשע קונים אחיזה בצפון ת"א

דמי השכירות לעסקים ברחוב ירמיהו הוקפצו בעשרות אלפי שקלים. במשטרה סבורים שהייקור יגרום לעזיבתם, לטובת עסקים של משפחת אבוטבול

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עסקיהם של ארגוני פשיעה עשויים לנסות ולהתבסס באזור תל אביב. כך חוששים ביחידה המרכזית של משטרת המחוז בעקבות סגירת כמה סניפי מסעדות מוכרות ברחוב ירמיהו, הנחשב למבוקש בעיר, וכן העלאה דרסטית של דמי השכירות לעסקים שנותרו ברחוב.

מלבד סגירת המסעדות, בהן "סודוך", "ג'פניקה" וגלידריית "איגלו", דיווחו בעלי העסקים ברחוב כי דמי השכירות שלהם התייקרו באופן משמעותי, שיקשה עליהם להמשיך לפעול במקום. ייקור השכירות עלול לגרום לעזיבתם ולפינוי שטחי מסחר, שאותם עשויות לשכור משפחות פשע. "שילמנו עד כה דמי שכירות שנעו בין 7,000 ל-15,000 שקלים לחודש", סיפר אחד מבעלי העסקים, "לאחרונה נודע לנו שהשכירות תעלה לסכום של 40,000 שקלים לחודש. אמנם לא דרשו מאתנו לעזוב, אך עדיין מדובר במהלך תמוה". בעלי עסקים נוספים הביעו פליאה על כך שעמיתיהם החליטו לוותר על השכירות ברחוב הפופולרי ולסגור את עסקיהם.

כמה בעלי עסקים ברחוב ירמיהו דיווחו לימ"ר תל אביב כי באזור ייפתח סניף של מסעדת "בת האיכר", שבבעלות משפחת אבוטבול הפועלת בעיקר בנתניה. מידע נוסף גרס כי לצד סניף של הרשת תיפתח מסעדת טאפאס, שייתכן שתהיה אף היא בבעלות בן משפחת אבוטבול.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

רחוב ירמיהו 47 בתל אביב, שבו נסגרו באחרונה שתי מסעדות. בעלי העסקים תהו מדוע עמיתיהם מוותרים על המיקום המבוקש צילום: תומר אפלבאום

מאז מעצר אסי אבוטבול וחיסול פרנסואה אבוטבול סבורים במשטרה שהמשפחה מעוניינת להרחיב את עסקיה אל מחוץ לנתניה ולאזור השרון. כמה מבני המשפחה מחזיקים כיום במסעדות בתל אביב, אולם התפשטות עסקית נרחבת יותר גורמת לדאגה בקרב רכזי המודיעין במשטרת המחוז. אלה מוסיפים לבדוק את העניין, על אף שהיחידה האחראית לטיפול במשפחת אבוטבול היא היאחב"ל.

בדיקת ימ"ר תל אביב אמנם לא העלתה הוכחות מוצקות לכך שהעסקים ברחוב ירמיהו מפונים בכוח או שארגוני פשיעה אכן מנסים להשתלט על האזור. המסעדות שבבעלות משפחת אבוטבול באזור השרון הוצתו כמה פעמים והושלכו לעברן רימונים, וכך קיים חשש שפתיחת עסקים של המשפחה באזור תל אביב תהפוך את הרחוב למוקד פשיעה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ