למשטרה אין ביטוח על מצלמות המהירות החדשות

אלמונים עקרו ממקומה מצלמת מהירות בשווי 250 אלף שקלים בצומת גבעתי. המשטרה תיאלץ לשאת בעלות המלאה של הצבת מצלמה חדשה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מצלמת מהירות בצומת גבעתי בדרום בשווי של כ-250 אלף שקלים נעקרה ממקומה בתחילת השבוע. כשביקשו במשטרה להתקין מצלמה חדשה במקום זו שנעקרה, התברר כי המצלמות שהותקנו במערך מצלמות המהירות החדש של המשטרה - "פרויקט א'3" - אינן מבוטחות, וכי המשטרה תצטרך לשאת בעלות המלאה של החלפתה.

במשטרת ישראל התייחסו במלחמה בתאונות הדרכים. כסף רב הושקע בפרויקט, שבמסגרתו הותקנו מצלמות מהירות בארבעים נקודות ברחבי הארץ. מאז שיצא לדרך ספג הפרויקט ביקורות קשות, בעיקר מצד הנהגים, שחלקם סבור שהמצלמות נועדו שיירשמו להם. כעת מתברר שכמה מהם החליטו לעשות מעשה, כשבתחילת השבוע נעקרה ממקומה מצלמה בצומת גבעתי ובכביש 65 בצפון נעשה ניסיון להצית מצלמה נוספת.

לאחר המקרה פנתה המשטרה לחברת מערכות המידע שזכתה במכרז לתפעול המערך המצלמות, מלמ תים, וביקשה ממנה להחליף את המצלמה. אולם החברה הודיעה שהיא אחראית לתפעול המערכת בלבד, וכי הציוד הוא רכושה של משטרת ישראל. לאחר בירור הסוגיה במשרד לביטחון הפנים התברר כי המערכת כולה אינה מבוטחת, וכי מחיר כל מצלמה מוערך בכ-250 אלף שקלים. בימים האחרונים פנו אנשי המשטרה לחברת מלמ תים וביקשו שתפנה את עמוד המצלמה שניזוקה, אולם גם על פינוי העמוד דרשה החברה 14 אלף שקלים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אכן עלות כל מצלמה היא מאות אלפי שקלים. מצלמה חדשה תוצב במקום בקרוב, ללא קשר לשאלת הביטוח או כיסוי ההוצאות. משטרת ישראל לא תחסוך באמצעים כדי לשמור על שלום הציבור".

המצלמה שנגנבה בצומת גבעתיצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ