הותר לפרסום |

נעצר האיש החזק בארגון הפשע של אברג'יל בחשד שהורה לרצוח מתחרים

לפני 3 שבועות נעצר מוטי חסין בחשד שהורה לרצוח שני עבריינים שעבדו עבור משפחת פשע מתחרה; בכיר במשטרה: "הוא סיכן אזרחים, זה היה טרור עברייני"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (ראשון) לפרסם כי לפני כשלושה שבועות נעצר העבריין הבכיר מוטי חסין, העומד בראש ארגון הפשע של משפחת אברג'יל, בחשד שהורה לרצוח את העבריינים איציק גפן ואבי דוד בסוף השנה שעברה על מנת לבסס את מעמדו בעולם התחתון. יחד איתו נעצרו שלושה חשודים נוספים, ומחר יוגש נגדם כתב אישום.

ב-19.10.11 ישב אבי דוד יחד עם מוטי חסין במסעדה בבת ים. בשלב מסויים הגיח אופנוע, ירה למוות בדוד ונמלט. המשטרה החלה לחקור את האירוע, אך התפנית בחקירה הגיעה ב-19.12, כשהחוקרים הוזעקו לזירת הרצח של העבריין איציק גפן, ששימש כאיש הכספים בארגון הפשיעה של אסי אבוטבול. חוקרי ימ"ר תל אביב הבינו כי לשתי זירות הרצח (של גפן ודוד) מאפיינים דומים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אנשיו של חסין, וביניהם שלומי ניאמצ'יק – חשוד נוסף בפרשה - נפגשו עם גפן בתחנת הדלק בצומת וולפסון. בזמן שניאמצ'יק וגפן שוחחו, הגיח אופנוע עליו ישבו יצחק ג'רבי ואופיר ניאמצ'יק (אחיו של שלומי) ופתחו באש לעבר גפן, תוך שהם מסכנים את חייהם של מתדלקים בתחנה.

מוטי חסיןצילום: מוטי קמחי

חוקרי ימ"ר תל אביב הבינו שבשני המקרים מדובר בשיטות רצח שמספקת לחסין ושלומי ניאמצ'יק את האליבי המושלם:  שניהם היו יחד עם הנרצחים בזמן החיסולים, ויכולים לטעול שגם הם היו יעדים. החוקרים החלו להעריך שחסין הוא זה שעומד מאחורי החיסולים.

חסין, עבריין מוכר ובכיר מאוד בעולם הפשע, נחשב ליעד של משטרת ישראל. בשל סכסוכים עם עבריינים (כשבמהלך אחד מניסיונות החיסול שלו נהרגה מרגריטה לאוטין שישבה על החוף בבית ים), הוא ברח לארה"ב.

לאחרונה הבין חסין כי רוב ראשי ארגוני הפשיעה נמצאים בבתי הסוהר, והחליט לחזור לישראל ולבסס את מעמדו בעולם התחתון. חסין, שהיה האיש הבכיר בארגונו של יצחק אברג'יל, לקח שליטה על הארגון לאחר שאברג'יל נכלא.

כשניסה לאמוד את מצבה של משפחת הפשע, הבין חסין שחלק נכבד מהחיילים שעבדו עבורו ערקו לארגון הפשיעה של האחים אוסלי, המתחרה באברג'יל. חסין הסיק שכדי לבסס את מעמדו בתוך הארגון ובעולם התחתון, עליו לבצע כמה מהלכים משמעותיים. עקב כך החליט לחסל עורקים ובכירים מארגון האחים אוסלי: לפי החשד, החל אבי דוד לעבוד עם ארגון האחים מוסלי בשוק ההלוואות וההימורים ולכן החליט חסין לחסלו; איציק גפן, שהיה שייך לארגונו של אסי אבוטבול, החל גם הוא לעבוד עם האחים מוסלי והיווה תחרות משמעותית לאנשיו של חסין, והוחלט לחסל גם אותו.

ניצב משנה גדי אשד, מפקד ימ"ר ת"א, אמר: "הטיפול בחיסולים מהווה אתגר לכל יחידה, ואחוזי הפענוח לא גבוהים. כמצליחים להגיע לדרג המבצע ולדרג הבכיר ביותר בארגון הפשיעה, מדובר בהישג ראוי וטוב מבחינתנו. אין ספק שאם לא היינו מביאים למעצרים האלה, רשימת הקורבנות היתה עולה...המשמעות הציבורית של המאבקים שניהלו אותם ארגונים היא חשובה, מאחר והמלחמה ביניהם חצתה קווים: אנשים שנכנסים למסעדה באמצע היום ופותחים באש, או עומדים בתחנת דלק ויורים לעבר אנשים. אין לזה שם אחר אלא טרור עברייני".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ