חקירת השריפה בבני ברק: מנהל המוסד מכחיש שפעל ללא אישורים

אחד ממנהלי בית האבות שנעצר בחשד לרשלנות וזיוף מסמכים שוחרר אתמול למעצר בית; "יש לי את כל ההיתרים מכל הגופים", טען

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שבוע בלבד חלף מאז השריפה הקשה שפרצה בבית אבות בבני ברק, בה נפצעו 17 בני אדם, שישה מהם באורח קשה. סמוך לשעה 22:15 בשבת שעברה נקראו כוחות כיבוי אש לבית אבות ברחוב השלושה בעיר. הכוחות הראשונים שהגיעו לזירת האירוע הבחינו בשריפה שפרצה בקומה השלישית מתוך ארבע קומות של הבניין. כוחות גדולים של מגן דוד אדום ומשטרה הוזעקו למקום כדי לטפל בנפגעים. תחילה סברו בכיבוי האש שישנם לכודים בתוך המבנה, אולם צוותי מד"א הצליחו להגיע לכל הפצועים עוד בטרם כובתה האש.

בעקבות האירוע זומנו כמה בכירים בהנהלת המוסד בו פרצה השריפה לחקירה במשטרה, עקב חשד לרשלנות ולזיוף מסמך בטיחות אש, המאשר לכאורה את הפעלת בית האבות. במכבי האש מתחו ביקורת על התנהלות אנשי המוסד, לאחר שהתברר כי את ההודעה על השריפה העביר למוקד הכיבוי עובר אורח שזיהה את העשן מהחלונות. הכבאים שהוזנקו לזירה סיפרו כי לא הבחינו באף איש צוות נוכח במקום.

אחד ממנהלי בית האבות שנעצר לחקירה בחשד לרשלנות וזיוף מסמכים, אפרים פולק, שוחרר אתמול למעצר בית יחד עם עוד שניים ממנהלי המוסד. פולק הגיב אמש לחשדות נגדו בחדשות 2 ואמר: "אני יודע שלא היתה רשלנות", אמר פולק, "הייתי שם אישית. הלכתי למטבח והרחתי עשן. עליתי מיד למעלה וראיתי את השריפה. הייתי שם כשמכבי אש הגיעו, הם הוציאו אותי מהבניין. יש לי את כל ההיתרים, מכל הגופים. אם זה ספרינקלרים, אם זה חשמל, אם זה גלאי עשן. יש אישורים מכולם שהכל תקין. הספרינקלר עבד עליי - שפך עליי כמות אדירה של מים. אני סגרתי את השיבר".

חוקרי כיבוי האש בזירת השריפהצילום: יניב קובוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ