ברקת הזמין קורבנות התפרעות האוהדים ללשכתו

ראש העיר ירושלים אמר לעובדי קניון מלחה הערבים שהותקפו כי הוא בטוח ש"רוב אוהדי בית"ר מגנים כל ביטוי של אלימות"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הזמין הערב (שלישי) ללשכתו את עובדי קניון מלחה הערבים שהותקפו על פי החשד בהתפרעות אוהדי בית"ר ירושלים במקום עבודתם.

ברקת שמע מהעובדים על שאירע, ואמר: "אני מגנה את האלימות והבריונות הזו בכל תוקף. היא לא מאפיינת את הרוב המוחלט של אוהדי בית"ר והם צריכים להתבייש בהתנהגות הזו. עלינו לשמור על הדו קיום בעיר, צריך להרגיע את הרוחות ולמצות עם האשמים את הדין".

לדבריו ברקת, "אוהדי הספורט צריכים להבין שאהדה צריכה לבוא לידי ביטוי במובנים החיוביים ולא בשלילת האחר, ברגע שמבינים זאת, הספורט הופך בריא, חיובי וחינוכי. אני מכיר את רובם הגדול של אוהדי בית"ר, יודע שהם לא שותפים לכך ומגנים כמוני כל ביטוי של אלימות. מי שמייצר אלימות, בסוף מפסיד. אנחנו נילחם בתופעת האלימות יחד עם הרוב השפוי ועם כל מי שמחפש דו קיום בירושלים".

שלשום, כשבוע לאחר התקרית, החליטה משטרת מחוז ירושלים לפתוח בחקירת האירוע. לאחר ההתפרעות, שנחשפה ביום שישי האחרון ב"הארץ", המשטרה לא עיכבה איש לחקירה בטענה שלא הוגשו תלונות על התקרית.

ברקת משיק את מרתון ירושלים. מגנהצילום: יעל נאמן

במטה הארצי מתחו אתמול ביקורת על העיכוב בפתיחת החקירה. הפרסומים אף גרמו למבוכה רבה בלשכתו של המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, שעודכן על ההתפרעות רק באמצעות התקשורת והדגיש כי המשטרה היתה יכולה לפעול מהר יותר.

"ייתכן שבימים הראשונים היתה שם תקלה בהתנהלות", אמר דנינו, "אין לנו שום כוונה לוותר. נגיע לכל מי שהתפרע ועבר על החוק, ונמצה אתו את הדין". בתוך כך, התבקש מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, לנהל תחקיר של האירוע בניסיון להבין מדוע השוטרים לא פעלו נגד המתפרעים וכיצד התקרית לא הובאה לידיעת בכירי המשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ