שלוש שנות מאסר לישראלים המקיימים קשר עסקי עם איראן

החידוש בהצעה הנוכחית היא קביעת איסור גורף על כל פעילות כלכלית עם גופים עסקיים התורמים לפיתוח תוכנית הגרעין האיראנית

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הצעת חוק חדשה שמקדם משרד ראש הממשלה, מבקשת להיאבק בתוכנית הגרעין האיראנית באמצעות הטלת עונש מאסר על ישראלים המקיימים קשר עסקי עם חברות המקדמות את התוכנית, במישרין או בעקיפין. על פי תזכיר החוק בשם "חוק המאבק בתוכנית הגרעין של איראן", יוטל מאסר של עד שלוש שנים על ישראלי שיקיים פעילות כלכלית עם חברות המסייעות לאיראן בפיתוח הגרעין.

החידוש בהצעה הנוכחית היא קביעת איסור גורף על כל פעילות כלכלית עם גופים עסקיים התורמים לפיתוח תוכנית הגרעין האיראנית. האיסור נוגע, בין השאר, להעברת טכנולוגיה, מידע, מתן שירותים פיננסים ולוגיסטיים, וכל הקשור בהם.

כל גורם בישראל שמקיים קשר עם גורמים המסייעים לתוכנית הגרעין, יצטרך לסיים את ההתקשרות אתם בתוך 90 יום. בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "לנוכח האיומים וחומרתם, פועלת מדינת ישראל לצד גורמים בקהילה הבינלאומית להשתת סנקציות על איראן, כדי שזו תשנה את מדיניותה ותיסוג מקידום תוכנית הגרעין המסוכנת שלה.

חקיקת סנקציות מתקדמת כבר אושרה, בין היתר, בארה"ב ובאיחוד האירופי". עוד נכתב כי "ישראל, הרואה עצמה בחזית העשייה העולמית נגד תכנית ההתחמשות ופיתוח הגרעין האיראני, מבקשת לרתום ולהוביל מדינות נוספות למשטר הסנקציות הבינלאומיות המוטלות על איראן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ