אלי אשכנזי

צעיר בן 19 נהרג הלילה (שבת) מפגיעת מכונית בה נהג גבר בן 28, סמוך לפאב שבקיבוץ כפר-גלעדי שבגליל העליון. הנהג הפוגע הסגיר עצמו לידי המשטרה ונעצר. הוא יובא בערב להארכת מעצר. בית משפט השלום בנצרת האריך במוצאי שבת את מעצר הנהג הדורס בחמישה ימים.

המקרה ארע לפנות בוקר, קצת לפני השעה 3. הדורס הגיע שיכור לתחנת המשטרה בקרית שמונה וסיפר כי היה מעורב בקטטה מחוץ לפאב "הבועה" שבקיבוץ כפר גלעדי הסמוך. צוות מגן דוד אדום ממרחב ירדן הוזעק למקום ופינה את הולך הרגל כשהוא במצב קשה מאד וסובל מפגיעת ראש קשה. הפצוע הובהל לחדר המיון הקדמי בקרית שמונה, אולם כעבור זמן קצר מת מפצעיו.

עורכי הדין דוד וגליל שפיגל, המייצגים את החשוד בדריסה ואת חברו, סיפרו כי השניים, ביחד עם חברים נוספים, יצאו לחגוג יום הולדת לחשוד בדריסה. לידם ישבה קבוצת צעירים מהאזור שהיו שתויים, ושבשלב מסוים החלו להטריד אותם. לדברי עורכי הדין, הדברים גלשו לאיומים ובשעה שאחד מחבריו של הדורס התכופף להרים מצית שנפלה על הרצפה סימן לו צעיר מהקבוצה השנייה סימן כי בכוונתו לשחוט אותו. לאחר מכן החלו דחיפות שנמשכו לקטטה בחוץ. הנהג וחברו לא רצו להיות מעורבים, על פי עדותם, ומיהרו לרכבם, רכב שטח מסוג איסוזו. מספר צעירים מהקבוצה היריבה דלקו אחריהם, איימו עליהם כי ישחטו אותם ופתחו את דלתות המכונית. הנהג נסע לאחור ואז שוב פתחו הצעירים שבחוץ את הדלת. השניים תיארו אווירה של פחד גדול ובהלה. בשלב זה, שילב הנהג להילוך ראשון והחל לנסוע ואז דרס את הצעיר בן ה-19.

רכבו של הנהג הדורסצילום: גיל אליהו

ככל הידוע, בדרך הוא התקשר למשטרה ולמד"א ודיווח על המקרה והגיע לתחנת המשטרה בקרית שמונה מיד. בתחנה נבדקה כמות האלכוהול בדמו שחרגה מכמות המינימום.

סניגורו של אחד מחבריו של הנדרס, מספר מפי לקוחו בן ה-19 גרסה שונה לחלוטין. לדברי עו"ד יוסף פארס מהסניגוריה הציבורית, בתוך הפאב התפתח עימות מילולי בין שתי הקבוצות, שחבריהן שתו אלכוהול. הוא מגדיר את המקרה כ"מהומה" שנמשכה מחוץ לדלתות הפאב כששתי הקבוצות עומדות זו מול זו וחבריהן צועקים, מאיימים ומקללים אלו את אלו.

לטענת לקוחו של עו"ד פארס: "בשלב מסוים כשנראה שהמהומה נגמרה, הגיעו שתי הקבוצות לחניה ושם זה התחדש". לטענתו, הנהג הדורס נכנס למכוניתו ונסע בכוונה לאחור לפגוע בשני צעירים. הם הצליחו לחמוק מהמכונית ולברוח ואז הוא שילב להילוך קדמי ונסע במטרה לפגוע בהם, והפעם הצליח".

סניגור הנהג דוד שפיגל אמר כי "חבורת צעירים הלומי שיכר תקפו את החשוד שבא לחגוג יום הולדת עם חבריו. עטו עליהם צעירים ספוגי אלכוהול וניסו לעשות בהם שפטים. תוך מנוסתם מהמקום עמד המנוח מול הרכב ופשט ידיים לצדדים. הנהג נסע לאחור ויצג נתיב מילוט והחל לנסוע. אז קפץ המנוח על הרכב. אדם סביר לא יכול לצפות מעשה התאבדות בלי סיבה נראית לעין".

כאמור, בידי המשטרה החשוד בדריסה ושאר הצעירים המעורבים בתגרה במקום ציבורי, בהתקוטטות ואחד החשודים חשוד גם בתקיפת שוטרים. המשטרה הוציאה צו סגירה למועדון ובמסגרת החקירה לקחה גם את המחשבים בהם מתועדות מצלמות האבטחה במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ