התובע המשטרתי לא בא לדיון, והחשוד בשוד שוחרר

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית משפט השלום בירושלים שחרר בשבוע שעבר אדם החשוד בביצוע סדרת מעשי שוד בבירה בשנה וחצי האחרונות, משום שתובע משטרתי לא בא לדיון. "עד לשעה זו לא התייצב טוען מטעם המשטרה", אמר השופט אברהם רובין, לאחר המתנה שארכה יותר משעה. "במצב דברים זה, אין מנוס משחרורו של המשיב". השוטר שלח אותו למעצר בית בערבות.

על פי החשד, ישראל אייזנבך, תושב שכונת רוממה בן 25, השתתף בשנה וחצי האחרונות בסדרת מעשי שוד - חלקם בדירות שונות בבירה, וחלקם בחנויות ששדד באיום ברובה אוויר שהיה ברשותו. לפני כשבועיים פשטה משטרת ירושלים על דירתו וערכה בה חיפוש בצו בית משפט. בפשיטה נמצאו ראיות הקושרות לכאורה את אייזנבך לעבירות, בהן רכוש גנוב, כלי הנשק המדובר וכן תמונות שלו ושל חברתו בהן הם מצולמים עם חלק מן הרכוש.

הדיון בהארכת המעצר השנייה של אייזנבך נקבע ליום שישי האחרון, בשעה 9:00. ואולם התובע המשטרתי בושש להגיע. לדברי סנגורו של אייזנבך, עו"ד יאיר נהוראי, כל ניסיונותיו ליצור קשר עם המשטרה כדי לברר מדוע אינה שולחת אחד עלו בתוהו. במשטרה טענו כי בלאו הכי התכוונו לבקש את שחררו של אייזנבך בתנאים מגבילים. ואולם במסמך בקשת הארכת המעצר שהגישו לבית המשפט לפני הדיון הצהירו כי יש בכוונתם לבקש מבית המשפט הארכת מעצר של חמישה ימים. עוד טענו כי "החוקר איחר לדיון בשל ריבוי תיקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ