עתירה לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את מחברי "תורת המלך"

העתירה, אותה הגישו כמה ארגונים, כוללת גם דרישה להעמיד לדין את הרבנים שנתנו את הסכמתם לספר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המרכז הרפורמי לדת ומדינה, בשיתוף עם גורמים נוספים, הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את מחברי הספר תורת המלך ואת הרבנים שנתנו "הסכמה" לתכניו. שלשום הגישה קבוצת עותרים, בהם המרכז הרפורמי לדת ומדינה - התנועה ליהדות מתקדמות, פורום הנשים הדתיות "קולך" ופרופ' אסא כשר, עתירה נגד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה משה לדור והמשטרה, בה הם דורשים לדעת מדוע לא הועמדו לדין הגורמים שמאחורי הספר. העותרים דורשים כי יעמידו לדין את הרבנים יצחק שפירא ויוסף ירמיהו אליצור, מחברי הספר תורת המלך, וכן את הרבנים יצחק גינזבורג ודב ליאור, שנתנו "הסכמה" לתכניו, וזאת בשל העובדה כי הספר מכיל ביטויים המהווים הסתה לאלימות, גזענות והמרדה.

עוד מבקשים העותרים כי תאסר הפצת הספר, וכי הרב ליאור, המשמש כרב חברון וקרית ארבע, יועמד גם לדין משמעתי על "ההסכמה" שנתן לספר.

"הספר עניינו אחד", כתבו העותרים: "מתי מותר להרוג גויים, תוך שברור מהקשר הכולל שמדובר בהרג ערבים. התכנים בספר הינם תכנים המסיתים באופן ברור וחד משמעי למעשי אלימות כנגד גויים, תוך שמההקשר הכולל ברור שמדובר בערבים או פלסטינים. לספר עשויה להיות השפעה ניכרת על קוראיו ולטמוע בהם רעיונות, תפישות ואמונות שיכשירו בעיניהם נקיטת אלימות כלפי ערבים/פלסטינים".

לטענת העותרים אי העמדתם לדין של הרבנים - כותבי הספר והתומכים בתכניו - מהווה מחדל חמור המבזה את מערכת שלטון החוק במדינה ומערער את יסודות שלטו החוק בישראל, לוקה בחוסר סבירות קיצוני ונגוע בשיקולים זרים ובפגיעה חמורה בשיויון.

העותרים חוששים ששיחרור עותקים מהספר בבתי מדרש ובבתי ספר, בבסיסי צה"ל ובחנויות ספרים עלול להשפיע על קוראיו, שיאמצו את המסרים שלו.

הרב דב ליאורצילום: מיכל פתאל
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ