פרשת אתר "בחדרי חרדים": יועצו של ליצמן נחקר

יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, מסר עדות באשר לפגישה שקיים לפני כשנה עם מנכ"ל האתר

יאיר אטינגר ועוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר ועוז רוזנברג

פרשת "בחדרי חרדים" ממשיכה להסתעף, ולאחר החשדות שנחשפו, בדבר סחיטת אנשי עסקים ורבנים, מגיעה הפרשה לפתחה של המערכת הפוליטית. השבוע נחקר באזהרה יעקב איזק, שמכהן כיועץ התקשורת של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ונחשב למקורבו של מנכ"ל האתר, העצור מתחילת השבוע.

גם יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, מסר בימים האחרונים עדות בפרשה, וסיפר על פגישה שקיים לפני כשנה עם מנכ"ל האתר. הפגישה נקבעה כניסיון גישור בצל איומי דרעי לתבוע את האתר על דברים שנכתבו עליו עקב פרשה פוליטית פנים-חרדית שבה היה מעורב, לאחר המשבר סביב גיורי הצבא.

בעדות שמסרו דרעי ושני מלוויו בפגישה - יוסי שוינגר, מנהל הרשות לפיתוח המקומות הקדושים, וחיים כהן, שהוא עוזרו של מנהיג הציבור הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב - לא נטען כי דרעי נסחט.

עם זאת לדברי כהן, מנכ"ל האתר דרש ממנו במפגיע, כמי שמרבה להתבטא בתקשורת, שלא להגיד עוד בפומבי כי האתר מוחרם ונאסר על ידי הרב אלישיב מטעמים רוחניים. כהן סירב בתוקף לבקשה, ולפי טענתו במשטרה, המנכ"ל איים בתגובה: "נטפל בך וברב אלישיב". בעקבות הדברים, הפגישה התפוצצה.

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, אמר אתמול כי המשטרה הגישה בימים האחרונים בקשה ליועץ המשפטי לממשלה לסגור לאלתר את האתר - בטענה כי רבים נמנעים להגיש תלונה למשטרה, מחשש שיהיו נתונים למתקפת השמצות באתר.

אחד החוקרים בפרשה, רס"ב רונן מזרחי, סיפר אף כי נגד חלק מהנסחטים לכאורה הופיעו באתר השמצות גם בימים האחרונים, לאחר שמסרו את עדותם. "על אדם אחד שהתלונן על מנכ"ל האתר פורסמה ב-2 באפריל, אחרי תלונתו, שוב כתבה שלילית, זדונית".

מנכ"ל החברה הובא אתמול לדיון על הארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, ונציג המשטרה אמר בדיון כי הוא "הפך את חדרי חרדים למסחטת כספים של הציבור החרדי. הוא ניצל מצוקות שנקראות ‘שם טוב' על מנת להשיג מאות אלפי שקלים שמצטברים למיליונים במשך שנתיים".

בתוך כך עצרה שלשום המשטרה בכיר נוסף באתר, בחשד ששימש המתווך הישיר בין המנכ"ל ובין הנסחטים לכאורה, לאורך השנים. החשוד נסע לפני כשבועיים יחד עם אחד מהכתבים באתר לביקור קצר בניו יורק, והשניים אמורים היו לשוב לישראל בבוקר יום שני השבוע. אלא שבבוקר החזרה התברר כי הכתב שב לבדו. מקורות בסביבתו של הבכיר החשוד סיפרו ל"הארץ" כי עם היוודע דבר מעצר הבכירים, הוא החליט להישאר בניו יורק, ואף להביא לשם את אשתו. אולם הדבר לא צלח ובבוקר יום רביעי הוא שב לארץ. הוא נעצר בנתב"ג ונלקח לחקירה באזהרה, שלאחריה שוחרר בתנאים מגבילים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ