נחקרו במשטרה בשל סטטוסים נגד ראש העיר בפייסבוק

חבר מועצת העיר טבריה ואדם נוסף נחקרו באשמת הסתה ואיומים נגד ראש העיר טבריה. בחודש שעבר נעצר אדם שהעלה תמונה של ראש העיר לפייסבוק

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

חודש אחרי שהמשטרה חקרה את רון קובי, פעיל חברתי בטבריה, על פרסומים שהעלה לפייסבוק ושעסקו בראש העיר טבריה זוהר עובד, מתברר כי החקירה נמשכת, והשבוע נחקרו שני בני אדם נוספים, גם הם בשל דברים שפרסמו ברשת החברתית. לדברי המשטרה החקירה היתה בגין איומים.

אבי דור, תושב טבריה, טוען כי במהלך חקירתו במשטרה הוא נדרש שלא לכתוב במשך 15 ימים נגד ראש העיר. דור נחקר ביום ראשון על ידי חוקרי ימ"ר של המחוז הצפוני במשטרה במשך כשעתיים. לדבריו, במהלך החקירה הוצגו בפניו תדפיסי טקסטים שכתב בקבוצת הפייסבוק בשם "להרים את טבריה מהקרשים". שלשום נחקר על דברים שכתב באותו דף פייסבוק איתן עובד, חבר מועצת העיר טבריה.

לדבריו, הוא נחקר בעיקר אודות המשפט "כול כלב ביג'י יומו" (כל כלב בא יומו) שכתב ביחס לראש העיר זוהר עובד. דור טוען כי הוא מפרסם בפייסבוק מידע חשוב לציבור וכי האמירה המדוברת איננה חורגת מגבולות חופש הביטוי ואין בה כוונות אחרות מלבד המשמעות כי "לכל מעשה יש מחיר וכי ראש העיר צפוי לשלם בבית המשפט על עבירות שעשה, לכאורה".

בין הטקסטים עליהם נחקר דור, הוצג בפניו תדפיס שבו כתב "בקרוב ראש העיר ישב במקום שבו רון נמצא". מדובר בטקסט אותו כתב לפני כחודש, לאחר שנעצר מקים קבוצת הפייסבוק המדוברת, רון קובי.

ראש העיר טבריה, זוהר עובד, (מימין) עם בנימין נתניהו וציון פיניאןצילום: גיל אליהו

דור טוען כי בחקירתו אתמול נשאל למה התכוון בכל פוסט שהוצג בפניו. לטענתו, מאף אחד מאותם טקסטים לא עולה כל חשד לאיום. "כשכתבתי שראש העיר ישב במקום שבו רון יושב, כלומר במעצר, יש משום איום? הרי יש נגדו שני כתבי אישום ויש אפשרות שישב בכלא. איזה איום יש פה?", שאל דור.

דור סרב לחתום על בקשת המשטרה שלא לפרסם דבר נגד ראש העיר למשך 15 ימים. עם זאת, בסיום החקירה נלקחו ממנו טביעות אצבע ונפתח לו תיק פלילי. מהמחוז הצפוני של המשטרה נמסר כי "בחקירה שנפתחה בגין איומים נחקרו שני חשודים ששוחררו בסיום חקירתם. הטענות בדבר פגיעה בחופש הביטוי לא היו, לא נבראו והינן משוללות כל יסוד"

מעצרו של קובי, שפורסם ב"הארץ". בוצע בחשד שאיים והטריד את ראש העיר, לאחר שהתקשר אליו ופרסם תמונה בפייסבוק בה הוא נראה מבלה בבית קפה בגבעתיים ביום שבו היה אמור להיפתח משפטו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת ופגיעה בפרטיות.

המשטרה ביקשה לאסור על קובי להעלות לרשת האינטרנט תכנים שעלולים לפגוע בשמו הטוב של ראש העיר, אך הוא סרב לדרישה זו והמשטרה חזרה בה מבקשתה. הוא שוחרר לביתו תחת האיסור ליצור קשר עם ראש העירייה למשך 30 ימים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ