תלונות חדשות בפרשת ההטרדות המיניות של הרב מוטי אלון

הפרקליטות ביקשה לצרף 4 עדים לכתב האישום, בעקבות פניות חדשות למשטרה. עורך דינו של הרב: "מאחורי התלונות גורמים שכל מטרתם להכפישו"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

הפרקליטות מבקשת לצרף ארבעה עדים למשפטו של הרב מוטי אלון, כשבוע לפני פתיחת שלב ההוכחות נגדו. בקשת הפרקליטות, שהוגשה לבית המשפט בשבוע שעבר, מתייחסת למקרים חדשים שאינם כלולים בכתב האישום נגד אלון, המואשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בשני קטינים.

העדויות החדשות הוגשו בעקבות פניות מהחודש האחרון של עובדת סוציאלית, מהמרכז לחינוך חברתי-מיני, ותלמיד לשעבר של אלון. השניים פנו בתחילה לפרקליטות, ואז הופנו למשטרה. הם הציגו עדויות ומסמכים חדשים, המתייחסים לאירועים נוספים בהם היה אלון מעורב לכאורה. האירועים עליהם דיווח התלמיד אירעו בשנת 1995 ו-2005, ואילו כתב האישום מתיחס לאירועים מ-2002, 2003 ו-2005. את הבקשה הגיש עו"ד שגיא אופיר, הממונה מטעם הפרקליטות על המשפט.

על פי הפרסום הבוקר ב"מעריב", גם אלון עצמו הוזמן למסור עדות על הטענות החדשות, אולם טרם הספיק, שכן הוא שוהה בחו"ל. עורך הדין שלו, ברוך רובין, אמר כי מדובר ב"אירוע מתוכנן היטב, על ידי גורמים שכל מטרתם היא הכפשתו של הרב, והוצאת דיבתו לרעה", והוסיף כי "במשפט נוכיח שאין מאחורי דברים אלו ולא כלום". ביום שני הבא צפוי להפתח שלב ההוכחות במשפטו של אלון.

הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית מואשם בשני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים. אלון לא הכחיש בבית המשפט כי נפגש עם שני המתלוננים, שאחד מהם היה תלמידו, אך טען כי הפגישות לא נשאו אופי מיני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ