בית המשפט שחרר את התייר ההולנדי שנורה ע"י שוטר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שופטת בית משפט השלום בתל אביב הדסה נאור דחתה אתמול את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של בוי שימפלפניג, בן 32, התייר ההולנדי שנפצע שלשום באורח קשה מירי של שוטר, ועודו מאושפז כשהוא מורדם ומונשם בבית החולים וולפסון. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו בחשד לאיומים לתקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, ובדיון אתמול חזרו על הגרסה הראשונה שמסרו שני השוטרים שנכחו באירוע, לפיה החשוד הוא זה שתקף אותם. בנוסף טען נציג המשטרה כי החשוד השמיע אמירות הזויות, וכי גם המשפחה שבה התארח בשנה האחרונה סיפרה כי במהלך הוויכוח בין הצדדים, אמרה כי השמיע אמירות מחוסרות היגיון.

ואולם השופטת נאור דחתה את הבקשה בטענה כי אין ראיות לפיהם הוא תקף את השוטרים. נאור אף ביקרה את המשטרה על שהגישה רק את דו"חות הפעולה של השוטרים שהגיעו ככוח גיבוי לזירה, ולא את הדו"חות של שני השוטרים שהיו מעורבים האירוע עצמו.

"כל דו"חות הפעולה בתיק הם של השוטרים שהגיעו לאחר שהחשוד כבר נורה. משכך לא ברורות נסיבות הירי ומה היתה תרומתו של החשוד לירי עליו", קבעה נאור והוסיפה כי "למעט תקיפה קלה שתקף על פי החשד את המתלוננים שהזעיקו את המשטרה, לא מצאתי ראיות לעבירה נוספת".

באירוע שאירע שלשום, נורה שימפלפניג על ידי השוטר, כאשר לא היה חמוש ולאחר שהשוטרים במקום ריססו את פניו בגז פלפל. אתמול חזרו חוקרי היחידה לחקירות שוטרים יחד עם השוטרים המעורבים לזירה שבה התרחש הירי בבת ים, וערכו שיחזור של האירוע.

עו"ד ישר יעקובי מהסנגוריה הציבורית שמייצג את שימפלפניג, אמר אתמול כי "מדובר באירוע של אלימות משטרתית מאוד קשה", והוסיף כי "לא הוצגו דו"חות הפעולה של השוטרים, כי לדעתי יש מה להסתיר".

תגובות