פרקליטי מנכ"ל האתר: נעצר בגלל פרסום שלילי למשטרה

המשטרה דחתה את טענת עורכי הדין של מנכ"ל בחדרי חרדים לפיהם נעצר בשל פרסום תמונת ניצב ניסו שחם במדי אס-אס. "ספוקלציה מגעילה ושקרית". ביהמ"ש האריך את מעצרו עד ליום שני, למרות בקשת המשטרה להארכה של עשרה ימים

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

פרקליטיו של מנכ"ל בחדרי חרדים ג', האשימו את המשטרה בכך שהיא פתחה בחקירה נגד בכירי האתר בגלל התקפה על מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, ונגד קודמו בתפקיד, אריה עמית. לדבריהם, מדובר בפרסום הפוסטר של שחם במדי אס-אס.

ראש צוות החקירה, רס"ב רונן מזרחי, שהעיד בדיון בהארכת מעצר נוספת של ג' היום בבית המשפט דחה את הטענות ואמר בתגובה כי זאת "ספקולציה מגעילה ושקרית". מזרחי סיפר כי המשטרה חושדת במה שכינה 10 מקרים ודאיים של סחיטה, ורק בימים האחרונים נוספו שני מקרים נוספים לחקירה, אחד מהם של אדם המתגורר בחו"ל.

"החקירה הזאת תימשך עוד הרבה זמן", אמר החוקר. מזרחי, שהצביע על תקליטור, הוסיף "בדיסק הזה יש אלפי מקורות אינפורמציה רק מהטלפון האישי של החשוד, אס-אם-אסים, מספרי טלפון", פירט ואמר כי החקירה תימשך עוד זמן רב.

ממשטרת ירושלים נמסר לאחר הדיון בתגובה לדבריו של עורך הדין רזניק, כי "מדובר בניסיון נואל של ספין תקשורתי, אל מול החשדות הכבדים התלויים כנגד החשוד. נסיון זה יוכח בבוא העת כעורבא פרח".

העצורים בפרשת בחדרי חרדיםצילום: אוליבייה פיטוסי

בית המשפט האריך את מעצרו של ג' עד ליום שני, וזאת למרות שהמשטרה ביקשה הארכה של עשרה ימים. השופטת תמר בר אשר-צבן הבהירה למשטרה כי זו תהיה הארכת המעצר האחרונה שתתן, אלא אם יהיה שינוי דרמטי, שכן בשלב הזה לא שוכנעה שהחשוד עלול לפעול לשיבוש החקירה. עם זאת, מוקדם יותר אמר רס"ב מזרחי, כי אם היה הדבר תלוי בו היה משאיר את החשוד עוד 30 יום במעצר, כי להערכתו שחרור החשוד משמעו סיכול מיידי של המשך החקירה.

עורך הדין של החשוד, יהושע רזניק, טען שמרשו זוכה לתנאי מעצר ירודים. לדבריו, למשל לא נותנים לו סכו"ם, והוא נאלץ לאכול עם הידיים. "אני עורך דין שלושים שנה, מעולם לא שמעתי מחשוד על תנאי כליאה כל כך משפילים", אמר. בתגובה אמר רס"ב מזרחי כי אם הדברים אכן נכונים זה חמור, ושהם יפעלו לתקן את המצב. תגובת עורך הדין על תנאי המעצר:

החוקר ציין בדיון כי במשטרה שוקלים להוסיף סעיף של הלבנת הון, בנוסף לסעיף הסחיטה בו נחשד ג'. עו"ד רזניק אמר בתגובה כי "לכל פרשה שיש לה רקע כלכלי מיד מדביקים עבירה של הלבנת הון. אבל האמת היא שבחקירה אין זכר למיליונים שהמשטרה מדברת עליהם, ואני לא רואה בזה שום דבר רציני. הכל עורבא פרח".

בהארכת מעצר קודמת של ג' בשבוע שעבר האשים נציג המשטרה כי "המנכ"ל, ג', הפך את 'בחדרי חרדים' למסחטת כספים של הציבור החרדי, על מנת להשיג מאות אלפי שקלים, שמצטברים למיליונים במשך שנתיים".

המשטרה חושדת כי אנשי האתר העלו הודעות מכפישות לפורומים במסווה של גולשים, ואז סחטו קורבנות. עם המנכ"ל נעצרו סמנכ"ל המכירות ושני מנהלי תוכן. המשטרה הודיעה כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה. במשטרה חושדים כי אנשים היו פונים לאתר אחרי העלאת טענות שליליות עליהם - חלקן על ידי אנשי האתר, ואז היו מתבקשים לשלם בתמורה להסרת הידיעות.

בשבוע שעבר נחקר באזהרה יעקב איזק, שמכהן כיועץ התקשורת של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ונחשב למקורבו של מנכ"ל האתר, העצור מתחילת השבוע. גם יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, מסר בימים האחרונים עדות בפרשה, וסיפר על פגישה שקיים לפני כשנה עם מנכ"ל האתר. הפגישה נקבעה כניסיון גישור בצל איומי דרעי לתבוע את האתר על דברים שנכתבו עליו עקב פרשה פוליטית פנים-חרדית שבה היה מעורב, לאחר המשבר סביב גיורי הצבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ