אוהדי בית"ר צעדו בי-ם, קראו קריאות גזעניות ותקפו אשה

עשרות אוהדי הקבוצה צעדו לפני משחקה, וכשנתקלו באשה בת 50 שמחתה על קריאותיהם, ירקו עליה ואחד מהם אף היכה בראשה. אדם אחד נעצר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשרות אוהדי בית"ר ירושלים קיימו היום (ראשון) תהלוכה בלב ירושלים במהלכה השמיעו קריאות גזעניות. אשה שהביעה מחאה נגד הצעדה הותקפה על ידי האוהדים, רובם צעירים, שצעדו מגן סאקר לעבר אצטדיון טדי, שם שיחקה הקבוצה נגד הפועל עכו. בעקבות האירוע נעצר אוהד בית"ר בחשד שתקף את האשה, ומהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים.

ראלי מרגלית, תושבת שכונת ניות, מוזיקאית בת 50, שמעה קריאות "מוות לערבים" מביתה והחליטה לצאת מהבית כדי למחות. "שמעתי צעקות מוות לערבים. עוד כעסתי מהאירוע שהיה בקניון (במהלכו התקיפו אוהדי בית"ר עובדי ניקיון בקניון לפני שלושה שבועות. נ.ח) הייתי בהפגנה בקניון לאחר מכן, אבל הרגשתי שזו ברכה לבטלה, שצריך להגיב בפרצוף שלהם כשזה קורה. מצאתי בריסטול בבית וכתבתי עליו "בוז לגזענות של בית"ר".

היא סיפרה כי "חשבתי שאם אשה לא צעירה תעמוד לבד זה אולי ימשוך קללות, לא יותר". מרגלית לקחה את השלט ונסעה לעמוד מול התהלוכה. "תוך שניות הם הקיפו אותי והתחילו לירוק עלי, חטפו לי את השלט ואחד מהם, דווקא מבוגר, היכה אותי בראש מכה לא חזקה עם מקל של דגל. אף אחד מהאוהדים לא הגן עלי, רק נערה אחת באה אלי בטענות: 'למה ככה?'".

אוהדי בית"ר ירושליםצילום: ניר קידר

האירוע נמשך כמה שניות ולאחר שהאוהדים חטפו את השלט מידיה של מרגלית הם המשיכו בדרכם לאצטדיון. מרגלית לא מתחרטת על שעמדה מולם ואומרת כי "הרגשתי שאני את שלי עשיתי. כולם ראו אותי עומדת מולם חזיתית, היה גם ילד אחד שנשאר לידי מזועזע ממה שהוא ראה".

מרגלית הוסיפה כי דקות לאחר האירוע היא פנתה למשטרה והתבקשה להגיע להגיש תלונה. מאוחר יותר שלחה מרגלית דוא"ל לנציג הקבוצה בו כתבה בין השאר כי "אני יודעת שלא זוהי דרכה המוצהרת של בית"ר ואולי אתה תוכל ליעץ לי איך להעביר את זה הלאה ושהסיפור הזה יעשה טיפה הד ויחזור לאנשים הללו בפרצוף - ככה לתפארת יום השואה המתקרב...".

במשטרה אמרו כי המצעד היה מוכר וניידת אף ליוותה את האוהדים חלק מהדרך, אולם לדברי השוטרים בשלב הזה הסתפקו הנערים בשירי אהדה לקבוצה בלבד. במשטרה הסבירו שבשל הזמן שחלף בין המעשה לבין הגשת התלונה קשה יהיה לאתר את האוהדים שכבר התערו בקהל. בתגובה רשמית נמסר מהמשטרה כי בעקבות הגשת התלונה נפתחה חקירה לאיתור הנערים המעורבים.

דובר בית"ר, אסף שקד מסר בתגובה כי "בית"ר ירושלים לא יכולה להיות אחראית לכל מהלך של האוהדים. היא מוזמנת לפנות למשטרה והמשטרה תעשה את עבודתה. אנחנו בכל מקרה מגנים כל מקרה של אלימות וגזענות בתוך המגרשים ומחוצה להם".

בשותפות שראקה הפועלים לשוויון יהודי ערבי בישראלקראו להפסיק את פעילות הקבוצה. "רצף האירועים הגזענים מטעם חלק מאוהדי בית"ר ירושלים מחייב את הפסקת פעילותה של הקבוצה עד לניקוי מהיסוד של הגזענות המאיימת הבוקעת ממנה", נכתב בהודעת הארגון. "ההתאחדות לכדורגל צריכה להודיע לאלתר כי אין זכות קיום לקבוצת ספורט שמתוך אוהדיה מתפרצת גזענות משתוללת ומסוכנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ