פרשת המין הקבוצתי בחוף |

פתאום נזכרתם להזדעזע?

"זה לא נראה חריג", טענו עדי הראייה שעמדו מנגד, כי זה בדיוק מה שהם רואים בריאליטי ובפרסומות, שמעוורים את כולנו מהאונס היומיומי שמתרחש מולנו

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי

כולם מתלוננים על המשטרה ועל ה"ציבור" על כך שעמדו מהצד, שלא התערבו, לא התלוננו ולא מנעו את מה שמכונה "המין הקבוצתי" בחוף בוגרשוב. אלא שזהו המוצא הקל. גרוע מכך; זאת היתממות.

עד ראייה אחד סיפר כי היה משוכנע שמדובר בבילוי רגיל של צעירים עם נערת ליווי, אחר אמר "חשבתי שהיא אולי עובדת בזה", צעירה אחרת סיפרה כי האישה שקיימה יחסי מין עם הצעירים היתה בת 40 וכי כלל "לא היתה תחושה שהיא בסכנה". חלק מהצעירים שהיו במקום אמרו שהאירוע בכלל לא נראה להם חריג.

וכולם צודקים. זה אכן מראה רגיל - לא חריג. אולי הוא מעט חריג לאור היום על שפת הים, אבל זה המראה שנשקף אליהם מכל מסך טלוויזיה, משלטי חוצות, ומפרסומות באינטרנט או בעיתון: מראות פורנוגרפיים כאלה בדיוק, או שמרמזים לכזה בדיוק, בדרך למצב הזה או מיד אחריו. בתרבות הפטריאכלית הקפיטליסטית שאנחנו חיות וחיים בה מוצגים מראות כאלה כלגיטימיים לחלוטין, כולל זונות ונערות ליווי "מרצון".

הפרסומת לתפוזינה - דמיון מוחלט לסיטואציה בת"א

לא צריך להרחיק לדוגמנית של תפוזינה רצה עם פטמות זקורות עולות ויורדות, בורחת מחבורת גברים שרודפים אחריה, בשביל לראות את הדמיון המוחלט לסיטואציה הזאת. פיקס עשתה השנה קמפיין שבו היא קוראת לנערות לצלם את עצמן בחזייה ולהעלות את התמונה לפייסבוק כדי לזכות בפרס. חשפנות עצמית של קטינות בפרסום מיינסטרימי לגמרי. למה שבחורה כמעט עירומה, בשפתיים פעורות, קשורה בתנוחה פורנוגרפית-מזוכיסטית ונהנית תהיה הגיונית בפרסומת של לואי ויטון ולא הגיונית על שפת הים?

האם לפרסומות הסקסיסקטיות יש אחריות להתעלמות? דברו על זה בפייסבוק

הריאליטי הרגיל אותנו להתענג מלצפות באקט המיני כי אם הם נחשפים מרצונם אז זה בסדר. זאת עוד קומה של "הסכמה". 40% מהציבור הישראלי צופה באח הגדול, בצבי נכנס וישר לוקח את אביבית ומנשק אותה באגרסיביות, והיא אומרת לו "לא ככה!" אבל הוא ממשיך, כי הוא קובע, והוא קובע גם שזה סקסי. האח הגדול גם נתן רמזים עבים לכך שאביבית היא נערת ליווי. עוד צופים ברווק וב-24/7 בחמש עשרה בחורות צעירות מתרגלות לתת מין לגבר שבלבו הן אמורות לזכות בשביל התחרות וגם לחברים שלו. בפורנוגרפיה מצפים לרגע הגמירה, בריאליטי מחכים שנו, כבר ינשק אותה, נו, שכבר ישכבו. יאנה וקותי, סער ואילה, ליהי ועתאי, איתן אורבך והבנות.

גם בחורה שיכורה נטולת שליטה זה חלק מהרפרטואר: את חלקן אנחנו רואים ועל חלקן מספר עמיר באח הגדול איך הוא מחכה בבר לסוף הערב לאסוף את הבחורות האלה. מה יש להתפלא על בחורה במצב כזה שגברים "עושים" אותה בחוף הים?

הקמפיין התקשורתי והפרסומי המסיבי הזה משכנע נשים וגברים שכוחנו - היחיד - במיניותנו הפורנוגרפית והפך את כולנו ל"מסכימות" ואת הגברים לנצלנים. מי תסרב "להיראות טוב?" מי תרצה לתפוס את עצמה כקורבן? ואיזה גבר לא ירצה להשתמש באחת כזאת אם זה רק מסתייע?

נשים השיגו את האוטונומיה שלהן על הגוף שלהן במאבק ארוך וקשה והשיגו בו הישגים מצוינים מבחינה חוקית ומשפטית. כל אלה מתבטלים ומתקזזים כשבמרחב הציבורי אי אפשר להבדיל בין מין לבין אונס, כי הפרסום והטלוויזיה יוצרים לשניהם את אותו דימוי בדיוק. הדימויים מייצרים מציאות חזקה יותר מהמציאות עצמה. כך הם הופכים את כולנו לציבור שעומד מול גברים רבים עושים מעשים מיניים באשה שיכורה עירומה בצהרי היום בחוף הים ולא בטוח מה הוא רואה. ליתר דיוק - הוא בטוח שהוא רואה מין סקסי בהסכמה. ועד שהציבור הזה לא יפקח את העיניים ויתחיל להתנגד למראה הזה שמראים לו בכל מקום, הוא ימשיך לא לדעת מה הוא רואה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ