התאבד חוקר ישראלי שנעצר בארה"ב בחשד לניסיון שידול קטינים למין

נטשה מוזגוביה ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה ואי-פי

חוקר ישראלי מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), שנגדו הוגש כתב אישום פדרלי לאחר שנתפס במדינת קולורדו אליה נסע במטרה לקיים יחסי מין עם ילדים, התאבד בכלא שבו הוחזק. ירון סגל בן 30, מת ביום שישי, אמר ג'ון סל, עוזר למנהל בכלא הפדרלי אינגלווד.

לדברי סל, סוהרים בכלא גילו את סגל תלוי על חבל תליה מאולתר לבדו בתאו, תא שבו מוחזקים עצירים לפני הבאתם למשפט. הכלא הפדרלי הוא כלא נפרד, שרמת האבטחה שלו מינימלית, ובו מוחזק בין השאר מושל אילינוי לשעבר, רוד בלגויוביץ', שהחל בחודש שעבר לרצות עונש מאסר של 14 שנים לאחר שהורשע בשחיתות.

מותו של סגל נחקר על ידי האף-בי-איי. הוא הוחזק במאסר ללא אפשרות להשתחרר בערבות בשל חשד שנסע לקיים יחסי מין עם קטינים ונחשד שניצל את הדואר כדי לפתות, לשכנע ולאלץ קטין לקיים אתו יחסי מין.

סוכני מחלק החקירות של רשות ההגירה והמכס מהמשרד לביטחון פנים, עצרו את סגל בעיר גרנד ג'נקשן שבמדינת קולורדו זמן קצר לאחר נחיתתו שם, ב-28 במארס. השלטונות מסרו שסגל החליף מסרי דואר מיניים בוטים עם סוכן סמוי, והביע רצון לקיים יחסי מין עם שני ילדים, אחד מתחת לגיל 16 והשני מתחת לגיל 12.

סגל עבד כחוקר-עוזר במסגרת הפוסט דוקטורט שלו ב-Photovoltaics Research Laboratory של MIT, מעבדה המפתחת תאי אנרגיה סולרית, בהתאם למכתב שנשלח לבית המשפט המחוזי. סגל עבד על פיתוח ציוד ליצור תאים סולריים יעילים וזולים, והתכוון לייצר החודש את תאי האבטיפוס הראשונים, בהתאם למכתב חתום על ידי טוניו בואונסיסי, החוקר הראשי של המעבדה.

מכתבו של בואונסיסי תיאר את סגל כמדען אהוד, וציין שהוא מנהיג את קבוצת המחקר, שבה חמישה סטודנטים שסיימו את לימודיהם. סגל גם שימש חוקר ראשי בכתיבת שש הצעות מחקר, שהביאו לגיוס תרומות בסכום של יותר מ-1.8 מיליון דולר למעבדה.

לפי צו המעצר, אדם שהיה כנראה סגל, התחיל להתכתב בפברואר עם הסוכן הסמוי בחדרי צ'ט שהנושא שלהם היה אונס, עינויים והתאכזרות לילדים כאל עבדי מין. השלטונות הודיעו כי אדם, שהיה כנראה סגל, שלח באימייל תמונות בוטות וסרטי וידאו של עצמו, שוחח עם הסוכן הסמוי באינטרנט ואמר כי קנה צעצועי מין לילדים.

בצו נאמר כי הסוכנים הפדרליים עקבו אחר המסרים וגילו בתחילה שמקורם בניו הייבן, קונטיקט, אחר כך בקיימברידג' ובסופו של דבר הגיעו לסגל.

בדיון שנערך על מעצרו ב-3 באפריל, ויתר סגל על הדיון הראשוני שבו התביעה מציגה ראיות התומכות בכתבי האישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ