פרשת הניצול המיני בחוף ת"א |

ראיות לכך שהאירוע נמשך לפחות 3 שעות

8 נערים נחקרו אתמול לגבי המקרה - 7 שוחררו ואחד נותר חשוד בעבירה קלה של מעשה מגונה במקום ציבורי. סנגורו: "מסכים שהאירוע לא היה אסתטי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שמונה מהנערים החשודים כי היו מעורבים בפרשת המין הקבוצתי בחוף בוגרשוב נחקרו אתמול (רביעי) במשטרה, בחשד לביצוע מעשים מגונים במקום ציבורי. שבעה מהם שוחררו ללא חשד לביצוע עבירה פלילית, ואילו נער נוסף, שתועד מקיים יחסי מין עם האשה בתוך המים, שוחרר, כשנגדו תלוי ועומד חשד לביצוע מעשה מגונה במקום ציבורי. עד עתה לא אותרה האשה שנגדה על פי החשד בוצעו המעשים, ואולם במשטרה מעריכים כי היא תמסור את עדותה בימים הקרובים.

הנערים, תלמידי תיכון ממרכז הארץ ומאזור השפלה, ללא עבר פלילי, באו לתחנה בליווי בלשי המשטרה החל משעות הבוקר, ומסרו את גרסתם לאירועים. במקביל, נטלו מהם החוקרים את מכשירי הטלפון שברשותם, והעתיקו תמונות וסרטונים שצילמו בחוף הים ביום האירוע. הנערים הכחישו את החשדות נגדם. הם אמרו כי לא נתנו לאשה משקאות אלכוהוליים, וטענו כי לא הבחינו בשום שלב כי היתה שיכורה. הם ציינו כי מאז פרסום התמונות בכלי התקשורת, התביישו להסתכל להוריהם בעיניים.

הנער שתועד בתמונות אלו כשהוא מקיים יחסי מין עם האשה בתוך הים נחקר באזהרה, והכחיש כי פגע בה. "לא אנסתי ולא עשיתי כלום", אמר לחוקרים, "היא זו שיזמה את כל מה שקרה שם - אנחנו היינו בחוף, והיא באה אלינו, לא אנחנו אליה", הוסיף. "אני בהלם מכל הסיפור הזה".

סנגורו, עו"ד מנחם רובינשטיין, אמר כי הוא "מסכים שכל האירוע לא היה אסתטי, אבל מכאן ועד פלילים יש מרחק רב". לדבריו, "אני לא חושב שבגלל כמה צעקות של ארגוני נשים, משטרת ישראל צריכה לחקור. מדובר בקטינים ממשפחות טובות. צריך לסגור את התיק".

בארגוני הנשים מחו אתמול על בחירת המשטרה לחקור את הנערים בחשד לביצוע מעשה מגונה במקום ציבורי בלבד. "מה שהתרחש בחוף היה אונס לכל דבר ועניין", אמרה רונית ארנפרוינד-כהן, מייסדת ויו"ר ארגון המקלטים לנשים נפגעות אלימות וילדיהן. "לכל הסובבים היה ברור שהאשה איבדה את כל מנגנוני ההגנה, ושהיא פועלת מתוך אלכוהול, וככל הנראה מתוך חומרים נוספים בגופה, ובכל זאת לא התגייסו להגן עליה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם 

גם בוויצ"ו הבהירו כי מדובר בניצול מיני חמור. "לחשוב שאשה תבחר במודע ומרצון חופשי לקיים יחסי מין קבוצתיים לעיני כל על חוף הים ובאמצע היום, זו היתממות במקרה הטוב, ואובדן צלם אנוש במקרה הרע. כל פרשנות אחרת ומעודנת שמנסים לתת לאירוע היא תמוהה ומקוממת", אמרה יו"ר ויצו ישראל, גילה אשרת. "במקרים דומים אחרים הוכח שיחסי המין נעשו שלא בהסכמה או רצון חופשי, וסביר להניח כי כך היה גם במקרה הזה".

זירת האירוע בחוף בוגרשובצילום: מוטי מילרוד

במשטרה ממשיכים במקביל לחקירת הנערים גם בבדיקת הטיפול המשטרתי במקרה, ואתמול תשאלו קצינים בכירים את הסיירים שבאו לזירה בקשר לתפקודם בפרשה. מראיות שהגיעו לידי המשטרה, ומפרטות את ההתרחשות על חוף הים לאורך כל האירוע, עולה כי הוא נמשך לפחות שלוש שעות.

בניגוד לטענת הסיירים שבאו לזירה בעקבות הפנייה למוקד 100 - שלפיה במקום לא אירע דבר בזמן בואם, ולא היה סימן לאירוע שאליו נקראו - חומרי החקירה שנאספו מוכיחים כי בזמן בואם עוד היה האירוע רחוק מסיום, וקבוצת הנערים היו באותה עת סביב אותה אשה. הנערים עצמם אמרו בחקירתם כי לא הבחינו בשום שלב בשוטרים במקום.

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית קראו למשטרה להסיק מסקנות במהרה. "יש להצר על כך שהמשטרה לא הגיעה בזמן אמת, עוד בשלב שבו אולי ניתן היה למנוע ולו חלקית את האירוע, ולקוות כי עתה ייעשה בדק בית אמיתי בעניין, על התנהלותה הלקויה של המשטרה", אמרה היועצת המשפטית של האיגוד, עו"ד ליאת קליין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ