נאצות והכפשות במיילים של מערכת בתי המשפט

המאבק על זהות יו"ר ההסתדרות הבא הגיע עד למיילים של המערכת המשפטית. מנהל בתי המשפט התלונן על כך בפני מנהל רשות האכיפה והגבייה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אחרי חלופת תכתובות רוויית קללות וגידופים, שנגעה לבחירות הקרובות בהסתדרות, התלונן השבוע מנהל בתי המשפט הנכנס, השופט מיכאל שפיצר, בפני מנהל רשות האכיפה והגבייה דוד מדיוני, על שימוש שנעשה בדואר האלקטרוני של מערכת בתי המשפט במסגרת המאבק על תפקיד יו"ר ההסתדרות.

יו"ר ועד העובדים של רשות האכיפה והגבייה, אלי אלבס, שלח השבוע לעובדי בתי המשפט, לעובדי ההוצאה לפועל ומרכז הקנסות, דואר אלקטרוני במייל המשרדי שבו קרא לתמוך במועמדותו של איתן כבל ליו"ר ההסתדרות. "כוחנו בגודלנו ואני אומר גם במנהיגותנו", כתב אלבס בתפוצת ענק למאות העובדים, והוסיף שיש לצאת ולהצביע לכבל. את המייל חתם במשפט "מי שמאמין לא מפחד".

בעקבות שלל תגובות שקיבל, ובהן תגובות נאצה, בחר אלבס לעדכן את תפוצת הענק, הכוללת את בכירי משרד המשפטים והנהלת בתי המשפט, באחת מהודעות הנאצה שקיבל, וציטט שורת גידופים שספג מאחד המגיבים, ממתנגדי כבל.

בעקבות התכתובת הזאת פנה דני חסון, יו"ר ועד עובדי בתי המשפט, המזוהה עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, שבעצמו מזוהה עם היריב של כבל, עופר עיני, וביקש מאלבס שיפסיק לשלוח מיילים לעובדי בתי המשפט. אתמול אמר חסון: "אני לא מלין על תוכן המיילים, אבל שלא יפנה לעובדי בתי המשפט במייל של בתי המשפט. הרוב המכריע של העובדים אמרו לי שהמיילים ששלח לא פועלים לטובתו, בלשון המעטה".

בשל תכתובות המייל הזאת, שיצאו מכלל שליטה, התלונן שפיצר לפני מנהל רשות האכיפה מדיוני, וטען שהשימוש שעשה אלבס במייל המשרדי מנוגד לתקשי"ר.

אלבס אמר אתמול בתגובה: "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, אסור לסתום פיות. זה חלק מזכות ההתאגדות. זכותי לפנות לעובדי בתי המשפט". אילת פילו, דוברת בתי המשפט, מסרה כי לפי התקשי"ר חל איסור על עובדי מדינה לעסוק בפעילות מפלגתית לרבות בנוגע להסתדרות. לדבריה, האיסור מקבל ביטוי גם בנוהלי השימוש באינטרנט הארגוני שגובשו והופצו לעובדים עוד בשנת 2008.

רבקה אהרוני, דוברת רשות האכיפה, מסרה כי "הפצת המייל האמור נעשתה ללא אישור הנהלת רשות האכיפה. משנתקבלה תלונת מנהל בתי המשפט, הורה מנהל רשות האכיפה לפתוח בחקירה, ואם יתברר שהיתה הפרה של התקשי"ר, להעבירה להליך משמעתי. רשות האכיפה תפעל כדי שמקרים כאלו לא יישנו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ