כתובות בגבעת התחמושת: "גראס חזק ואמץ, המשטר הציוני יקרוס"

המשטרה פתחה בסריקות אחר האלמונים שהשחיתו הלילה את האתר בירושלים. בין השאר כתבו כי הנופלים "נהרגו בעוון ההתגרות באומות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתובות גרפיטי בגנות הציונות ונשיא המדינה, שמעון פרס, רוססו לפנות בוקר (שני) במוזיאון שבכניסה לאתר ההנצחה של גבעת התחמושת. על אנדרטה המנציחה את שמות הנופלים נכתב: "נהרגו בעוון ההתגרות באומות". במקומות אחרים באתר נכתב: "גינטר גראס חזק ואמץ", ו"משטר הרשע הציוני עוד יקרוס".

כמו כן, נכתבו קללות בגנות שמעון פרס והשר אלי ישי שאותו הגדירו האלמונים "מזרחי ציוני". האלמונים אף ניסו לשרוף את דגל ישראל המתנוסס במקום על ידי הצתת החבל הקושר אותו. הדגל אמנם לא נשרף, אך הוא נפל. עובדים בגבעת התחמושת סיפרו כי הכתובות היו עוד טריות כשהגיעו למקום ועל כן המשטרה מעריכה כי הן רוססו בשעות הבוקר המוקדמות.

בשבוע שעבר רוססו כתובות דומות על שתי אנדרטאות בבקעת הירדן. בין היתר רוסס על יד לנופלים "נהרגו בעוון מרידה באומות" ו"די לכיבוש". "לא זכור לי שאי פעם קרה פה ונדליזם בצורה כזאת. זו פעם ראשונה שאני נתקל בזה", אמר מנהל המוזיאון, עוז כתרי. "היו לפני שנים מקרי ונדליזם באנדרטאות אבל מאז הקמנו גדר והעניינים נרגעו".

"זאת מכה קשה מאוד מאוד מאוד", הוסיף. "במיוחד בערב יום הזיכרון. יש פה כוונת מכוון. זה מאוד קשה לראות את המקום ככה".

אחת מהכתובות שרוססו במוזיאון גבעת התחמושת, הלילהצילום: שירן גרנות

משרד הביטחון גינה בחריפות את המעשה. "אנו רואים בחומרה שדווקא בשבוע שבו החברה הישראלית מתאחדת סביב המשפחות השכולות ישנם גורמים שפוגעים באחדות העם, בחברה הישראלית ובכלל במשפחות השכולות בפרט", מסר אריה מועלם, סמנכ"ל המשרד וראש אגף משפחות והנצחה.

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הגיב גם הוא לאירוע ומסר כי  "הגיע הזמן להתייחס לאנרכיסטים כארגון טרור לכל דבר ועניין. לצערנו נתניהו ואהרונוביץ' עסוקים ברדיפה אחרי החלוצים בגבעות, והאנרכיסטים חופשיים לעשות כרצונם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ