חבר, יעקבי, ברנדט וחלבי: ההיעדרויות שעדיין נחקרות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מג'די חלבי

החייל מג'די חלבי, נעדר מאז מאי 2005. הוא נראה לאחרונה בדרכו לבסיס החימוש מדרום לחיפה. לפני כשנתיים מונה צוות חיפוש מיוחד והוצע פרס בסך 10 מיליון שקל למי שימסור פרטים שיובילו לאיתורו. לבני המשפחה הגיע מידע ולפיו חלבי נחטף בידי ערבים ישראלים ולאחר מכן הועבר לידי פלסטינים המחזיקים בו באזור שכם. אתמול פורסם בערוץ 2 כי נרקמת עסקה שבמסגרתה יסופק מידע על מקום גופתו תמורת חנינה לאסירים.

גיא חבר

החייל גיא חבר, נעדר מאז אוגוסט 1997. נראה לאחרונה בבסיס בו שירת ברמת הגולן כשהוא לבוש מדים ונושא את נשקו ותעודות זיהוי צבאיות. האזור בו נעלם חבר נסרק פעמים רבות, בהזדמנויות שונות, אך החיפושים לא העלו עד היום דבר. מאז היעדרו לא נמצא הנשק אותו נשא ביום ההיעלמות, מסמכיו או כל עדות אחרת.

בני משפחתו וגורמים המעורבים בחיפושים לא שוללים את האפשרות כי נחטף לסוריה במהלך שיטוטיו ברמת הגולן. עם זאת, עד כה לא נמצאה עדות לכך. בקיץ 2009 העבירה ישראל מסר לסוריה, באמצעות שר החוץ הרוסי סרגיי לוורוב, ולפיו היא מעוניינת לקבל כל מידע שיש לסוריה בעניינו של חבר.

חיפושים ברמת הגולן אחרי גיא חבר, 2011צילום: גיל אליהו

אלכסנדרה ברנדט

אלכסנדרה (סשה) ברנדט, נעדרת מאז נובמבר 1994. בת לעולים חדשים מאוקראינה, אז בת 10, שנעלמה בשעה שחיכתה לאחותה הקטנה ליד שער בית הספר שלה ברמת גן.

עשרות עברייני מין לשעבר נחקרו בחשד שהיו מעורבים בפרשה. אפשרות אחרת שנחקרה, ולפיה המאפיה הרוסית היתה מעורבת בחטיפת הילדה, לא הבשילה לכדי ראיות. במשטרה הבהירו כי אין כל חשד שהוריה של ברנדט, שנחקרו כמה פעמים, היו מעורבים בהיעלמותה.

עדי יעקבי

עדי יעקבי, נעדרת מאז דצמבר 1996. יעקבי, אז בת 17, נראתה לאחרונה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב בעת שעשתה את דרכה אל בית חברה בנתניה. לדברי עד ראייה, היא ניסתה לעצור טרמפ. המשטרה החליפה כמה פעמים את צוותי החקירה בפרשה, בניסיון לאתר זוויות חדשות שיסייעו בפענוח המקרה. בני המשפחה הציעו פרס כספי כדי לעודד את הציבור לסייע באיתורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ