רוב השופטים בעד תלבושת אחידה במערכת בתי המשפט

מסקר שערכה הנהלת בתי המשפט עולה כי 82% מהשופטים והרשמים תומכים במהלך, בעוד רק 63% מעובדי המזכירות והקלדניות מעוניינים בכך

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

סקר שערכה בשבועות האחרונית הנהלת בתי המשפט מעלה כי 82% מהשופטים והרשמים בישראל מעוניינים בתלבושת אחידה במערכת בתי המשפט, בעוד רק 63% מעובדי המזכירויות בבתי המשפט וקלדניות השופטים מעוניינים בכך. הסקר נערך לקראת הכרעה בסוגיית החלת תלבושות אחידה על למעלה מ-2,500 המזכירים הראשיים, מנהלי המדורים, עובדי המזכירות, פקידי העזר והקלדניות בבתי המשפט.

במרוצת השנים עלתה שוב ושוב השאלה אם לקבוע במערכת בתי המשפט תלבושת אחידה לדרג הניהולי והלא ניהול שבא במגע עם הקהל. כדי להכריע בסוגיה, שעלולה ליצור מתיחות ביחסי העבודה בין הנהלת בתי המשפט לעובדים, החליטה ההנהלה לערוך סקר על העמדות של השופטים, הרשמים ועובדי המינהלה בעניין.

לפני כמה חודשים נפגשה נציגות ועד עובדי בתי המשפט, שבראשו דני חסון, עם שלומית לוי לביא, סמנכ"לית חטיבת מזכירויות בהנהלת בתי המשפט, ושמעו ממנה כי ההנהלה נחושה להלביש מחדש את העובדים במדים אחידים. בקרוב יידרש לסוגיה השופט מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט, שעד לאחרונה שימש נשיא בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

מהנהלת בתי המשפט נמסר אתמול כי ההנהלה מקווה שהמחלוקת עם הוועד בעניין תיושב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ