ארז אפרתי: גרמתי לקורבן נזק נפשי, שום סכום לא יוכל לפצותה

במהלך דיון בתביעת נזיקין נגדו נסוג מאבטח הרמטכ"ל לשעבר מהקו שהציג במהלך המשפט והערעור, לפיו לצעירה לא נגרם נזק ממשי

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

ארז אפרתי, מאבטחו לשעבר של הרמטכ"ל, שהורשע בתקיפה מינית חמורה הודה היום (שלישי) במהלך דיון בתביעת נזיקין שהגישה נגדו קורבן התקיפה, כי גרם לה נזק נפש וגופני. אפרתי, שערעורו נדחה לאחרונה בבית המשפט העליון אמר במהלך הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב כי "מבחינתי בתביעת הנזיקין אין מחלוקת בהליך המשפטי. אני לא מתכוון להמעיט בחומרת הנזק שגרמתי. אקבל כל החלטה של בית המשפט על גובה הפיצוי. אני לא יודע אם יש סכום שיכול לפצות על הנזק שגרמתי".

אפרתי הוסיף ואמר כי בתפקידו כמאבטח לא הרוויח "מיליונים", מעולם לא החזיק בנכסים ושאפילו 150 אלף השקלים שנדרש לשלם כפיצוי בהליך הפלילי כללו את כל חסכונותיו בנוסף להלוואות שלקח מקרוביו. לדבריו, "אני רוצה לתת מה שאני יכול. אני יודע שהסליחה שלי לא שווה הרבה עכשיו".

אפרתי הורשע בנסיון לביצוע מעשה סדום ותקיפה הגורמת חבלה של ממש ונגזרו עליו 8 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס וכאמור גם פיצוי בסכום של 150 אלף שקלים. אפרתי ערער על חומרת גזר הדין וטען בערעור שנדחה כי חשב שהמתלוננת היא מחבלת, ופעל בהתאם להכשרה שקיבל.

ארז אפרתי. לא מתכוון להמעיט בנזק שעשהצילום: מוטי קמחי

במהלך הדיון בערעור טען אפרתי בניגוד להודאתו היום כי לצעירה שתקף מינית לא נגרם נזק פיזי ממשי, מלבד כמה חבלות מינוריות, "עם כל ההבנה למצבה".

הפרשה החלה בדצמבר 2009 לאחר שבסיום מסיבת הרווקים שנערכה לכבודו תקף אפרתי מינית צעירה ותה גרר ממכוניתה בחניון רידינג בתל אביב לעבר גדות הירקון. אפרתי קרע את בגדיה והיכה אותה עד עירפולה. בין היתר טען אפרתי כי בדמו היתה כמות גדולה של אלכוהול לפני האירוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ