כמה שעות לאחר האירוע: החשוד בזריקת בקבוקי התבערה התעמת עם פעילים

במשטרה מייחסים לחיים מולה, תושב שכונת שפירא בדרום תל אביב, את השלכת ארבעת הבקבוקים לעבר בתי המסתננים. מעצרו הוארך היום

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של חיים מולה, החשוד בהשלכת ארבעת בקבוקי התבערה לעבר בתיהם של מבקשי מקלט אפריקאים בשכונת שפירא בעיר. החשוד, תושב השכונה בשנות ה-20 לחייו, נעצר הלילה, ובמשטרה מייחסים לו את השלכת ארבעת הבקבוקים.

מולה היה בין הצעירים שהתעמתו ביום שישי עם מפגינים למען זכויות הפליטים, שהגיעו לשכונה בעקבות התקרית. במהלך העימותים הוא תלש מספר שלטים מידיהם של הפעילים, ואף הוזהר בידי המשטרה כי במידה ולא יירגע הוא ייעצר.

בלילה שבין חמישי לשישי הושלכו ארבעה בקבוקי תבערה אל עבר דירות של זרים בשכונה וכן אל עבר דירה קטנה המשמשת גן לילדי זרים. באף אחת מן ההתקפות לא היו נפגעים בנפש, אולם נגרם נזק לרכוש.

החשוד בזריקת בקבוקי התבערה (מימין בחולצה השחורה), בהפגנה ביום שישיצילום: דניאל בר און

המתיחות בין התושבים הישראלים הוותיקים בדרום תל אביב לבין אוכלוסיית מבקשי המקלט ומהגרי העבודה מחריפה ככל שחולף הזמן. על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, ב-2011 הסתננו לישראל יותר מ-17 אלף איש, רובם מסודאן ומאריתריאה. הזרם נמשך גם השנה, כאשר בינואר עמד מספר המסתננים לישראל על כ-2,200. לרוב, לאחר הליך זיהוי במתקן המעצר בקציעות, מובלים המסתננים לאזור התחנה המרכזית בתל אביב. להערכת העירייה, מתגוררים בדרום תל אביב כ-40 אלף מהגרי עבודה ויותר מ-20 אלף מבקשי מקלט.

רוב העובדים הזרים ומבקשי המקלט מתרכזים בשכונת התקווה, שכונת שפירא, אזור התחנה המרכזית, נווה שאנן וקרית שלום. השינוי הדמוגרפי הוביל את תושבי דרום תל אביב לנקוט צעדי מחאה. הם ערכו כנסים, הפגנות ואפילו פוצצו ישיבה של מועצת העיר בשנה שעברה. לטענתם, ריבוי הזרים הפך את החיים בשכונות הדרום לבלתי אפשריים. התושבים מתלוננים על תקיפות, הטרדות מיניות, פריצות לבתים, גניבות, סמים ושתיית אלכוהול מופרזת ברחובות ובגינות הציבוריות. לצד זה, האפשרות לשכן זרים רבים בדירות קטנות, העלתה גם את מחירי השכירות.

חצר גן הילדים שנשרפה בשכונת שפירא, בסוף השבוע צילום: דניאל בר און

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ