האסון בהר הרצל: בכירה במשרד ההסברה נחקרה באזהרה

היא ועוזרתה נחקרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות. מדובר בדמות הבכירה ביותר מטעם המדינה שהיתה אחראית על הפקת הטקס

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בכירה במשרד ההסברה והעוזרת שלה נחקרו הבוקר (ראשון) באזהרה במרחב מוריה של משטרת ירושלים בחשד לגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי. מדובר בדמות הבכירה ביותר מטעם המדינה שהיתה אחראית על הפקת טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות.

במשרד ההסברה סיפרו היום כי הופתעו מהזימון של השתיים, במיוחד אחרי כבר מסרה את עדותה לחוקרים. בשבוע שעבר במשרד אף הוציאו הבהרה כי אף אחד מהחשודים שנחקרו הוא לא מטעם משרד ההסברה. במשרד הדגישו היום כי למרות שהשתיים נחקרו בחשד לאותה עבירה (גרימת מוות ברשלנות), בדומה למהנדס והמפיק, החשד נגדן הוא פחות ישיר, אלא באחריות לבחירת הגופים.

ממשרד ההסברה נמסר כי "המשרד משתף פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה. הנושא עודנו נמצא בבדיקת המשטרה ואנו ממתינים לבירורם המלא של הפרטים".

נציגי המשטרה טענו בשבוע שעבר בדיון בהארכת מעצרם של מהנדס גשר התאורה, מנהל הבטיחות של האתר וסמנכ"ל התפעול של חברת "עיצוב במה" כי קיים חשד ממשי לרשלנות בכל רמות התכנון, הביצוע והפיקוח הקשורים למבנה שקרס. לפי נציג המשטרה בדיון, רפ"ק אלי כהן, מבנה התאורה שקרס, שגודלו 30 על 30 מטרים, "נבנה באופן קצת שונה ממה שהיה עושה האדם הסביר". עוד אמר כי "ישנם פערי גרסאות משמעותיים בין החשודים. המהנדס טוען שלא קיבל כלל את העבודה, יועץ הבטיחות טוען שהיה מהנדס והוא אחראי, ועובדי הבמה טוענים כי מרגע שהשלימו את בניית המבנה, והעבירו אותו למפיק, האחריות היא של מארגני הטקס".


קריסת עמוד התאורה בחזרות לטקס בהר הרצלצילום: אוליבייה פיטוסי

בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות בשבוע שעבר הדליקו הוריה של סגן בצלאלי משואה יחד עם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין. בנאום שפתח את הטקס אמר ריבלין: "רק לפני שבוע נטמנה בהר הזה סגן הילה בצלאלי. הילה בשמחת החיים שלה, סימנה את הטוב והנאצל שבישראליות. ברגע הקשה הזה שבין קודש הזיכרון לעצמאות, מהדהדת באוזנינו צוואתם של יקירנו. בצו בנינו הגיבורים נברך שקיימנו והגיענו לזמן הזה, חג עצמאות שמח ישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ