העו"ד שהורשע בהונאת ניצולי שואה ישוחרר זמנית לביתו

ישראל פרי יועבר לביתו ל-3 חודשים של טיפול רפואי בתנאי מעצר בית מלא בעירבון של 50 מיליון שקל. השחרור לא אמור להשפיע על המשך מאסרו

יניב קובוביץ
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
תומר זרחין

עו"ד ישראל פרי, שהורשע בין היתר בהונאת ניצולי שואה, שוחרר למעצר בית לשלושה חודשים לצורך טיפול במחלה קשה ממנה הוא סובל, כך החליטה היום (שני) ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר.

פרי ישוחרר לביתו בתנאי מעצר בית מלא, שיכללו איזוק אלקטרוני והפקדה של 50 מיליון שקלים. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ודרכונו יופקד. להחלטה לשחרר את פרי למעצר בית לצורכי טיפול לא אמורה להיות השפעה על המשך מאסרו.

ההחלטה על שחרור פרי התקבלה בהתאם לתיקון לחוק שחרור על תנאי ממאסר, שנכנס לאחרונה לתוקף, ושהרחיב את העילות לשחרור רפואי זמני ממאסר. בעקבותיו הסכימה הפרקליטות, על סמך חוות דעת רפואיות שהוצגו בפניה, לשחרר את פרי.

ישראל פרי נידון ל-12 שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בפברואר 2009 הקל בית המשפט העליון בעונשו של פרי שהורשע בהונאה של לקוחות שונים ובהם ניצולי שואה, וקבע כי הוא יישלח ל-10 שנות מאסר. מנגד דחה בית המשפט את ערעורו של פרי על הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי שהרשיע אותו באוקטובר 2007 בשורה של עבירות, בפרשה שנודעה בשם "הפנסיה הגרמנית".

ישראל פריצילום: דניאל בר און

בית המשפט המחוזי הרשיע את פרי בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שתי עבירות של גניבה בידי מורשה, תיווך ועיסוק בביטוח בלא היתר, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. לפי הכרעת הדין, פרי גנב כ-320 מיליון מארק גרמני, בסכומי פרמיות ביטוח ששולמו מראש לחברות בשליטתו, וקיבל במרמה שכר טרחה בסכום של כ-150 אלף מארק.

בנוסף לעונש המאסר בפועל נגזרו עליו חמש וחצי שנות מאסר על תנאי, קנס בסך של 21,750,000 שקלים והוא נדרש לשלם 150 אלף שקל כפיצוי לעשרה מתלוננים נגדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ