בלי חרטה |

חגי עמיר ישתחרר ביום שישי מהכלא

עמיר הורשע בקשירת קשר לביצוע רצח ראש הממשלה לשעבר, ונידון ל-16 שנות מאסר; במהלך מאסרו הוא הורשע באיומים ברצח כלפי אריאל שרון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, ישוחרר מהכלא ביום שישי השבוע לאחר 16 שנות מאסר. חגי, שהורשע בקשירת קשר לביצוע הרצח, העביר את רוב מאסרו לבד בתא בכלא איילון שברמלה, והוא מעולם לא הביע חרטה על מעשיו.

במהלך משפטו של חגי עלה כי הוא, אחיו יגאל וחברו דרור עדני, תיכננו את הרצח והעלו מספר אפשרויות כיצד לבצעו. לפי כתב האישום, חגי היה גם שותף לסיור מקדים סביב ביתו של רבין במסגרת תכנון הרצח

במהלך מאסרו נידון חגי לשנת מאסר נוספת בגין איומים על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. עמיר הורשע לאחר שבסוף חודש אוקטובר 2004, השמיע בפני סוהריו בכלא "אשמורת" איום בנוסח: "אני יכול להרים טלפון ולדאוג שיחסלו ויפוצצו את שרון". דבריו נאמרו בימים שבהם גברו האיומים על חיי ראש הממשלה שרון, על רקע כוונתו ליישם את תוכנית ההתנתקות.

    חגי היה אמור להשתחרר לפני חצי שנה, כיוון שתקנת השיחרור המינהלי מאפשרת להורות על שיחרור מוקדם של אסירים, כדי למנוע מצוקת מקום בבתי הכלא. עם זאת, נציב שירות בתי הסוהר, רב-גונדר אהרן פרנקו, החליט שלא לאפשר באותו חודש שחרור מינהלי של אסירים. הסיבה לכך היתה שעקב עסקת שליט, שבה שוחררו כאלף אסירים, היה מספר קטן של אסירים מתחת לתקן המותר במתקני הכליאה, והשב"ס החליט שלא לבצע שיחרור מינהלי.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ