עוז רוזנברג

משטרת ירושלים עצרה אתמול (שלישי) גבר ואשה, החשודים במעורבות בתקיפת ש', חרדית בת 70 שהוכתה בביתה לפני כחודשיים - ככל הנראה בעקבות שמועות בשכונה לפיהן היתה מעורבת בפרשת הפדופיליה בנחלאות וכן עסקה במיסיונריות. השניים, שחשודים בקשירת קשר לביצוע פשע בעוד הגבר חשוד גם בתקיפה. מעצרו של הגבר הוארך עד יום שישי, למרות שהשופט ציין כי הראיות שבידי המשטרה "גבוליות". את האשה שחרר למעצר בית ומתח ביקורת על המשטרה על חולשת הראיות נגדה.

לעצורה, ח', בת 50 ואם ל-16 ילדים, שחלקם הותקפו על ידי פדופילים. במשטרה חושדים כי היא שלחה את חברה, בן 43, להכות את ש'. החרדית הותקפה בביתה על ידי כמה גברים ואושפזה לאחר מכן עם שברים בגפייה, פנים נפוחות ושטפי דם פנימיים. בנה של ש' סיפר היום ל"הארץ" כי "שני החשודים תושבי השכונה לשעבר, בעלי משפחות שילדיהם הותקפו".

שמועות שונות בקשר לפרשה, בה נחשף כי עשרות ילדים המתגוררים בשכונה הותקפו מינית לכאורה, בידי כמה בני אדם, נפוצו בשנה האחרונה. לפי חלק מהשמועות, ש' מעורבת במעשי הפדופיליה באופן משמעותי. תושבים בשכונה אספו עדויות מילדיהם, שמסרו גרסאות שונות אך ברובן דיווחו כי ש' פיתתה אותם, לכאורה, להצטרף אליה ולקחה אותם למרתף במבנה כלשהו - לא ברור היכן.

ש' בבית החולים הדסה עין כרם, לאחר תקיפתה בסוף פברואר

במרתף, כך על פי השמועות, הילדים מצאו עצמם עירומים ומשתתפים בטקס בעל אופי נוצרי, ולאחר מכן תקפו אותם מינית מספר פדופילים שהיו במקום. ש' עצמה סיפרה ל"הארץ" לאחר תקיפתה, כי בטרם הוכתה, התוקפים חיפשו מרתף או חדר צדדי בביתה אך לבסוף ויתרו.

בפסח האחרון פרסמו כמה רבנים ועסקנים בשכונה חוברת שחולקה בתיבות דואר בנחלאות, במטרה לטהר את שמה של ש'. החוברת גוללה את פרטי הפרשה ודחתה את השמועות כלפי ש' בטענה כי הן שקריות. היא סברה כי תוקפיה היו חרדים שחשדו שהיא עוסקת בהנחלת תכנים נוצריים לילדי השכונה.

בנה של ש' אמר היום כי "בינתיים אף אחד לא הצליח לגלות שום מרתף או מנהרה, בטח לא בבית של אמא שלי". הוא הוסיף כי "אני מרחם על האנשים האלה שהילדים שלהם נפגעו. הלך עליהם ועל המשפחות שלהם. אני מרחם עליהם, אבל אני גם מרחם על אמא שלי".

עורך הדין יאיר נהוראי, המייצג את החשודה, ועורך הדין איתן להמן את החשוד, אמרו בתגובה כי מרשיהם כופרים מכל וכל בהאשמות נגדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ