השוטרים גילו: לעבריינים מצלמה העוקבת אחר תנועותינו

במתחם משפחת עבד אל קאדר בטייבה חשפה המשטרה חדר מלא מסכי וידיאו המשדרים את המתרחש ברחובות הסמוכים - ובתחנת המשטרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שוטרי טייבה הופתעו לגלות כי היו נתונים בתקופה האחרונה למעקב של משפחת הפשע עבד אל קאדר מהעיר. חברי משפחת הפשע עקבו, כך נחשף, אחר כל תנועה של שוטרי התחנה באמצעות מצלמות משוכללות.

בתחילת השבוע יצאו שוטרי משטרת טייבה, בסיוע כוחות משמר הגבול, לפעילות בעיר. הכוחות הגיעו למתחם של משפחת עבד אל קאדר והסירו עשרות מצלמות אבטחה שהותקנו ללא אישור ברחובות הסמוכים למתחם המשפחה. לאחר המבצע הראשון טענו במשפחת הפשע כי המצלמות לא שייכות להם, ועקב כך החלו במשטרה לחקור את הנושא.

למחרת המבצע שיגרו אנשי משפחת עבד אל קאדר איום על חייהם של מפקד התחנה וקצין המודיעין. האיומים הגיעו באס-אם-אס למכשירי הנייד הפרטיים שלהם – ניסיון להבהיר לשוטרים כי יש להם גישה למידע פנימי, ובו מספרי הטלפון האישיים שאינם מופיעים ב-144. לשני הקצינים הוצמדו מאבטחים.

באותו יום גם מיהרו בני המשפחה להחזיר את המצלמות למקום ממנו נעקרו. השוטרים, שחזרו למתחם המשפחה, הבחינו בטכנאים שהתקינו את המצלמות ועצרו גם אותם. בעקבות מעצר הטכנאים, הצליחו במשטרה לאסוף ראיות שלפיהן, לפי החשד, המשפחה קשורה למצלמות.

הבוקר (חמישי) איתרו שוטרים שהגיעו למתחם המשפחה עשרות מסכי טלוויזיה המציגים את שידורי המצלמות, מהם עולה כי הרחובות שמובילים מהכביש הראשי למתחם היו תחת מעקב. בין המסכים גילו השוטרים כי ישנו מעקב צמוד גם על תחנת המשטרה שלהם, כולל יכולת לצפות לתוך חצר התחנה ולהבחין היטב בתנועות השוטרים.

השוטרים חיפשו ומצאו את המצלמה שעקבה אחריהם, מותקנת על עמוד בגובה 20 מטר שניצב על גג אחד הבתים בעיר. מדובר במצלמה משוכללת בעלות של עשרות אלפי שקלים, שניתן לשלוט בה מרחוק.

באמצעות רשת המצלמות יכלו על פי החשד בני המשפחה לעקוב אחר השוטרים מצאתם מהתחנה ועד ההגעה למתחם שבו הם גרים. בסיום המבצע הוסרו המצלמות ונעצרו כמה חשודים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ