שחרור חגי עמיר |

יחימוביץ': זרע האלימות עדיין מאיים על החברה הישראלית

אחיו של רוצח רה"מ שהשתחרר היום מהכלא מבקר את דודו בשבי שומרון, שבו נתלו שלטים נגדו. "מוותרים בחפץ לב על האורח הזה", אמרו ביישוב

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

חגי עמיר, אחיו של יגאל עמיר שרצח ב-1995 את ראש הממשלה יצחק רבין, השתחרר היום (שישי) מהכלא לאחר ריצוי תקופת מאסר של 16 וחצי שנים בהן שהה בבידוד בשל הרשעתו בעבירות של קשירת קשר לרצוח את ראש הממשלה, קשירת קשר לרצוח שוטרים פלסטינים ואחזקת אמצעי לחימה.

עמיר הגיע לבית דודו המתגורר בהתנחלות שבי שומרון שם הוא צפוי לשהות בשבת אולם נתקל בקבלת פנים צוננת: ברחבי היישוב נתלו שלטים נגד ביקורו שעליהם נכתב בין השאר: "לא תרצח", ו-"רצח – זו לא דרכנו".

בעקבות שחרורו של חגי עמיר מהכלא, הגיעו אחר הצהריים יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' וחברי הכנסת הרצוג, ברוורמן, פרץ, ובן סימון לכיכר רבין שם ערכו כינוס קצר לציון האירוע. לפוליטיקאים הצטרפו עשרות פעילים מארגונים שונים.

השלט שקידם את פניו של חגי עמיר בבית דודו בשבי שומרוןצילום: אלון רון

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה כי "סימן ה-'וי' שסימן באצבעותיו הסייען לרצח יצחק רבין, חגי עמיר, היעדר החרטה וחגיגות הנצחון המחכות לו, מעוררים קבס וגועל ומעידים כי זרע הקיצוניות האלימה הקוראת תיגר על ישראל הדמוקרטית עדיין טמון בנו ועדיין מאיים על החברה הישראלית"

אחד התושבים בישוב שבי שומרון אמר טרם הגעתו של עמיר כי "אנחנו מתנערים לחלוטין מהביקור הזה וכמובן שמתנערים לחלוטין מכל מה שקשור לרצח רבין". הוא הדגיש כי "מדובר בביקור פרטי לחלוטין שאנשים לא רואים בעין יפה. אין לנו איך למנוע את זה, אבל אנחנו מאוד לא מרוצים ממנו".

צילום: אלון רון

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, גינה  גם הוא את עמיר שיצא מהכלא כשהוא מסמן "וי" בידיו והבהיר כי הוא אינו מתחרט על מעשיו. "להתגאות בשותפות למעשה רצח זו בושה, חרפה וחוצפה. ככל הנראה 16 וחצי שנים לא הספיקו לו כדי להסיק מסקנות", אמר.

תושב נוסף משבי שומרון אמר כי "אנחנו מוותרים בחפץ לב על האורח הזה". לדבריו, "האיש הזה לא רצוי ביישוב וטוב יעשה אם לא יגיע לכאן. יש עוד מקומות בארץ עם אוויר טוב ונוף מצוין. שלא יבוא להכתים את תושבי השומרון. זו בושה וחרפה. אפילו שמדובר בביקור פרטי, אנחנו מקוים שחגי עמיר לא יגיע לכאן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ