התקדמות משמעותית בחקירת הרצח בבאר שבע

החוקרים מצאו בזירה ממצאים שעשויים לסייע להם ללכוד החשודים; מפקד תחנת ב"ש סירב להבהיר האם השוטרים שהגיעו לסייר בזירה יצאו מהניידת

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

לפי גורמים במשטרה, חלה התקדמות משמעותית בחקירת הרצח בבאר שבע בעקבות ראיות לכאורה שנמצאו בזירת האירוע. כעת עובדים במשטרה על ניתוח הממצאים ומקווים להתפתחות נוספת בקרוב.

מוקדם יותר הערב (שבת) אישרה המשטרה כי אלמנתו של גדי ויכמן הזעיקה את השוטרים דקות אחדות לפני הרצח. בתחילה לא קישרו השוטרים בין השיחה שהתקבלה לבין האלמנה, אך מאוחר יותר, לאחר ש"הארץ" הציג למשטרה את מספר הטלפון של מיכל ויכמן, נעשתה בדיקה חוזרת והתברר כי אכן התקבלה שיחה במוקד בשעה 2:09, כמה דקות לפני הרצח.

"לא הגיעה שיחה מהמשפחה, היו שתי שיחות משני אנשים שונים", אמר מוקדם יותר הערב מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה תומר בדש, במסיבת עיתונאים שכינס. "אחרי שהניידת הגיעה לא התקבלו שיחות נוספות. צריך לזכור שהרצח התרחש שעתיים לאחר מכן. אירועים כאלה של הקמת רעש יש עשרות בסופי השבוע, באותו לילה היו 40 אירועים של הקמת רעש".

בדש אמר כי "בשעה 00:15 ובשעה 00:18 התקבלו טלפונים על אירוע של הקמת רעש באותו רחוב. נשלחה ניידת למקום והשוטרים שהיו בניידת לא ראו שום דבר. לאחר סריקה הם עזבו את המקום. בשעה 2:09 התקבל טלפון על אירוע קטטה באיזור. כשהגיעו השוטרים הם ראו את הקורבן מוטל שם. כרגע לא ידוע לנו מי הרוצחים".

האלמנה מיכל סיפרה ל"הארץ": "אתמול הייתי לבד, בעלי לא היה בבית. שמעתי רעש וקללות. הזמנתי משטרה, הם אומרים שהגיעה ניידת אבל היא לא הגיעה. ב- 00:30 בעלי חזר, הילדים שלי התעוררו בגלל הרעש. הוא ניסה להשכיב אותם אבל הם התעוררו והוא ירד כדי לבקש מהם שיהיו בשקט. ראיתי את הכל מהמרפסת, הנער שדקר אותו קילל גם אותי. הוא הגיע אליו בהליכה מהירה, נגח לו בראש ודקר אותו. ראיתי אותו משתטח, תופס את הבטן וקורס. קראתי לו מהמרפסת 'גדי בוא הביתה'. התקשרתי לשכנים ונתתי להם את הילדה שלי. ירדתי אליו למטה והוא נשם שתי נשימות אחרונות וזהו".

במסיבת העיתונאים שכינס אמר מפקד תחנת באר שבע: "אנו משתתפים בצערם של בני המשפחה, זהו אירוע טראומתי. אנו נעשה הכל כדי להגיע לחקר האמת ולתפוס את החשודים. מאתמול בשסביבות השעה 2:15 (אחרי הרצח, י"י) אנו מבצעים עשרות פעולות חקירה. כל האמצעים מופנים לאיתור מבצעי הרצח".

"ההורים צריכים להיות אחראים לילדים שלהם", המשיך בדש. אני קורא לכל תושב שנתקל בהפרעת רעש להתקשר למשטרה. באותו הערב היה תגבור של ניידות משטרה. ההתנהלות שלנו היתה מסודרת ויסודית". לגבי השאלה האם השוטרים ירדו מהניידת, אמר בדש: "השוטרים ערכו סריקה באזור ולא מצאו כל דבר חריג".

תיעוד שיחת הטלפון למשטרה בליל הרצח. לחצו להגדלהצילום: אלי הרשקוביץ

שלמה בן שושן, מנהל סיירת ההורים בעיר, סיפר כי "עד השעה 1:30 היתה סיירת הורים ברחוב בו אירע הרצח ולא ראינו כלום. מצער שאנחנו מתעוררים לאירוע שכזה, אבל התמונה היתה על הקיר, עוד מהאירוע של פילפ גלר. הנערים הבעייתיים כבר לא הולכים לפארקים העירוניים כי שם הכל מכוסה במצלמות אבטחה... אנחנו רואים ירידה בנפח הפעולות של המשטרה ואנו חווים בחודש האחרון התגברות של אירועי אלכוהול ברחובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ