החשודה ברצח בב"ש שחזרה; החשוד המרכזי טוען כי ויכמן תקף אותו

לאחר שבשבת חלה התקדמות משמעותית כשנמצאה נעלה של חשודה בזירה, נעצרו 9 חשודים; מעצרו של החשוד המרכזי הוארך בשמונה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום (שני) בשמונה ימים את מעצרו של החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן. במהלך הדיון טענה המשטרה כי מדובר באירוע חמור ביותר בו חבורה של צעירים גרמו למותו בכוונה תחילה של אזרח מן השורה. בחקירתו הכחיש בהתחלה שהיה בזירת האירוע, אולם לאחר מכן קשר עצמו למקרה, ואמר כי ויכמן תקף אותו, וגרם לפציעתו.

מעצרה של החשודה במעורבות ברצח הוארך עד מחר. קרובי משפחתה של הקטינה אמרו כי "מדובר בילדה תמימה וטובה שהיתה במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. ילדה מבית טוב. כל המשפחה בהלם מזה".

אתמול נעצרו תשעה חשודים במעורבות ברצח של גדי ויכמן ביום שישי בלילה בבאר שבע, בתום חקירה סמויה של משטרת מרחב הנגב וימ"ר נגב. כל החשודים שנעצרו הם בני 19 עד 21, למעט קטינה אחת בת 16 שלפי החשד היתה עדה למעשה.

מיד לאחר הרצח פתחה המשטרה בחקירה חשאית, בסיוע אמצעים טכנולוגיים והאזנות לטלפונים ניידים. בשבת חלה התקדמות משמעותית בחקירה, כאשר נמצאה נעלה של החשודה בזירת הרצח. בסיוע ממצא זה, איכוני סלולר ורחשים בין תלמידים בבית הספר שבו לומדת הקטינה, הגיעו אליה החוקרים. היא נשברה והעידה על שהתרחש. בסיוע העדות ואיכוני הטלפונים הם איתרו את יתר המעורבים שנעצרו גם הם לאחר שחלקם אותרו בדירות מסתור בבאר שבע. הלילה הקטינה שחזרה את הרצח בזירה. החשוד המרכזי במעשה מכחיש שהיה בזירה בזמן האירוע. כמה מהחשודים טוענים כי לרצח קדמה קטטה, וכן כי ויכמן נדקר בבקבוק זכוכית שבור.

בתום המעצרים אמר מפקד מרחב נגב במשטרה, ניצב-משנה פרץ עמר: "עקב החקירה הסמויה ביצענו מעצרים, רק לאחר שנאספו די ראיות כדי לבסס את המעורבות של החשודים. אני מאמין שנצליח לאסוף די ראיות לגיבוש כתבי אישום כבר בימים הקרובים".

ויכמן עם בתוצילום: רפרודוקציה

אלמנתו של ויכמן, מיכל לוי, אמרה אתמול: "אני מקווה שהם יקבלו את העונש הכי חמור שאפשר, שיירקבו בכלא. גם מי שראה את זה ונתן לזה יד מגיע לו לשלם. לגבי הנערה שראתה את זה, היא לא אמורה לתת לזה יד. אני מקווה שמפה יהיה שינוי, שכולם יבינו שאי אפשר להמשיך ככה מבחינת האלימות".

מאות בני אדם ליוו אתמול את גדי ויכמן בדרכו האחרונה. בין המלווים היה ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', שבא לנחם את המשפחה. אחד מחבריו של ויכמן, משה רובכה, ספד לו ואמר: "היינו בקשר לא ארוך אבל עמוק. הערצתי אותך, לא הרבה אנשים עושים שינויים גדולים בחיים כמוך. במפגש האחרון שלנו הרגשתי שיש משהו שונה. סיפרת לי על כל הדברים שעשית בחייך והדברים שאתה מתכנן. היה לך לב רחב, השקעת במשפחתך, הגעת להישגים עצומים בלימודים ואמרת לי 'אני רוצה להשקיע בילדים ובמשפחה שלי".

חבר נוסף ושכן של ויכמן סיפר לפני הלוויה: "כל שנה בימי הקיץ יש חבר'ה צעירים שמתכנסים בפארק. הם שותים, מעשנים ושומעים מוזיקה. אתה קורא למשטרה והם מעבירים את השיחות למוקד 106. כל הגופים מעבירים ביניהם את האחריות. הנערים האלה באים לכאן וגורמים לנזק".

אחד החשודים מובל לחקירהצילום: אלי הרשקוביץ

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ, התייחס אתמול למקרי הרצח שאירעו בימים האחרונים ואמר כי "מדובר בסוף שבוע קשה מאוד. לעתים יש צבר של אירועים - מה שמעלה את הנושא לסדר היום. אנחנו נעשה מאמץ להגיע למבצעים של כל מעשי הרצח האחרונים".

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, דרש מהמשטרה לבדוק את השתלשלות האירועים שקדמו לרצח בבאר שבע. בנוסף, דרש השר מהמשטרה לבצע בדיקה כדי לבדוק כיצד פעלו הכוחות מרגע שבני המשפחה התקשרו למוקד המשפחה. "הבעתי בפני המשפחה את צערי העמוק על האובדן הנורא. אני מזועזע ונחרד ממקרי הרצח הכואבים שאירעו בימים האחרונים", אמר אהרונוביץ'.

מכפ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, התייחס למקרי הרצח בכנס ראשי ערים בירושלים. לדבריו, "בסוף השבוע האחרון חווינו רצף קשה של אירועי רצח ואלימות. הנחיותי ברורות: איתור האחראים ובמקביל בירור על עבודת ותפקוד המשטרה. אנחנו חייבים לעשות כל שניתן כמשטרה ומדינה כדי שאירוע כזה לא יקרה שוב. אנו נמצאים במלחמה על פניה ועתידה של ישראל, ובמלחמה כמו במלחמה כולנו צריכים להירתם כדי למגר את האלימות מקרבנו".

מנכ"ל עמותת עלם לנוער בסיכון, אפרת שפרוט, אמרה כי "מעבר לעלייה במספר אירועי האלימות בהם מעורבים בני נוער, אנו רואים שגם העוצמות הולכות וגדלות. אם פעם היה מדובר במכות, היום מעורבים בזה בקבוקים או סכינים. גם האלימות המינית הקצינה ומרגישים זאת בשטח".

חברו הטוב של ויכמן נרצח לפני 12 שנים בנסיבות דומות

לפני 12 שנים נרצח חברו הטוב של גדי ויכמן, אלי דואני. אתמול סיפרה אמו של אלי על החברות ביניהם ותחושותיה. "הבן שלי יצא לפני 12 למרכז המסחרי, דקרו אותו בחזה. מאז גדי ליווה אותנו בחיינו, הם היו חברים טובים מילדות.

"מאז שאלי נפטר הוא בא לבית עלמין כל שנה ואנחנו הולכים אליו. הוא כמו בן בשבילי. לבת שלו הוא קרא על שם הבן שלי", סיפרה האם שהוסיפה כי מאז הרצח אני לא ישנה בלילה. "הרצח של גדי החזיר אותי בחזרה בזמן. הולכים כאן עם סכינים והורגים אנשים. גדי תמיד תמך באמא שלו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ