איציק אברג'יל הגיע לעסקת טיעון בארה"ב: 10 שנות מאסר

לפי העסקה, אברג'יל יורשע במעורבות ברצח של הסוחר הסמים ישראלי סמי אטיאס, סחר בסמים, הלבנת הון וסחיטה. כנראה ירצה את העונש בישראל

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

יצחק אברג'יל הגיע הלילה (שלישי) להסדר טיעון עם התביעה בארה"ב. במסגרת ההסדר, שהוצג לבית המשפט בלוס אנג'לס, יורשע אברג'יל בין השאר במעורבות ברצח של הסוחר הסמים ישראלי סמי אטיאס, סחר בסמים, הלבנת הון וסחיטה, הוא ירצה מאסר של 10 שנים. אברג'יל בן 43 ירצה ככל הנראה את תקופת המאסר בישראל. בית המשפט האמריקאי צפוי לאשר העסקה.

גם אחיו של יצחק, מאיר אברג'יל, חתם בשנה שעברה על הסדר טיעון במסגרתו נגזרו עליו 42 חודשי מאסר בגין עמידתו בראש ארגון הפשיעה שניהל. הרשויות בארה"ב הסתפקו בריצוי תקופת מעצר של כ-3 שנים אותה ריצה אברג'יל בישראל וארה"ב. מאז הוסגרו האחים לארה"ב התנהלו מגעים נמרצים לגבי הסדר טיעון בעניינם. אברג'יל אמר, עם שובו לארץ, "בושה וחרפה שבמדינת ישראל מסגירים אדם חף מפשע".

האחים מאיר ויצחק אברג'יל הוסגרו לידי רשויות ארה"ב בשנה שעברה לאחר חקירה משטרתית שנמשכה שש שנים, בשיתוף פעולה עם הרשויות האמריקאיות ורשויות חקירה בכמה מדינות אחרות. ביולי 2008 הוגש כתב אישום נגד החמישה לבית המשפט בקליפורניה, שכלל שלוש פרשות: הלבנת הון וסחיטה באיומים, פרשת רצח סוחר הסמים סמי אטיאס ופרשת סחר בסמים מסוג אקסטזי. על פי כתב האישום, מעורבותם של החמישה בפרשות השונות נולדה על רקע חברותם בארגון פשיעה.

לאחים אברג'יל יוחסו הלבנת הון וסחיטה באיומים, לאחר שהפעילו לכאורה מיזם להלבנת הון של כספים שמקורם במעילת הענק של אתי אלון, שעבדה בבנק למסחר. מכתב האישום עולה כי השניים סחטו גורמים שונים להם הלוו את הכספים.

יצחק אברג'ילצילום: טס שפלן / ג'יני

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ