פוענח רצח מנכ"ל חברה קדישא בחיפה

המשטרה חושדת: נרצח בגלל סכסוך על חלקות קבורה

גילוי האקדח ששימש לרצח הוביל לפענוח חלקי של הפרשה ולכתב אישום אחד. מנכ"ל חברה קדישא הכורדית חשוד בהזמנת הרצח, אך שוחרר למעצר בית

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

המשטרה התירה היום (רביעי) לפרסום כי עצרה את איציק חזן, בן 49 מבית שמש, בחשד , מנכ"ל חברה קדישא האשכנזית בחיפה בינואר 2011. חזן נעצר ב-17 באפריל וביום שישי צפוי יוגש נגדו כתב אישום. על פי החשד, הרצח בוצע בשל סכסוך בין חברות הקדישא בעיר על חלקות קבורה, והוא הוזמן על ידי אלי סלמן, מנכ"ל חברה קדישא הכורדית. עם זאת, סלמן שוחרר למעצר בית מכיוון שעדיין לא התגבשו נגדו ראיות מספיקות להגשת כתב אישום.

סניגורו של אלי סלמן, עו"ד טומי נדשי, תקף את התנהלות המשטרה ואמר כי "מדובר באיש עסקים ולא עבריין בשום צורה. אין לו עסקים עם קרקעות ואין לו שום קשר לאירוע הזה. המעצר של סלמן נועד כדי להראות שהמשטרה עשתה משהו אבל אני חושש שמדובר בהצגה. כל החשד נגד סלמן מבוסס על אמרה שמישהו אמר או ראה והעניין הזה יתפוגג". השבוע עוכב לחקירה בן משפחה נוסף של סלמן, אולם גם הוא שוחרר.

על אף פענוח הפרשה, בשלב זה יוגש רק כתב אישום אחד בפרשה נגד היורה, שלכאורה אין לו מניע. מפקד הימ"ר במחוז חוף, ניצב משנה אלי אסייג, התיחס לכך ואמר כי "מבחינתנו אין תשתית מספיקה להגשת כתב אישום, אבל אנחנו ממשיכים בחקירה כדי שכל מי שקשור לרצח הזה יישב מאחורי סורג ובריח". מפקד המחוז ניצב חגי דותן התייחס אף הוא לדברים ואמר כי למרות הגשת כתב אישום אחד, "התיק ימשיך להיות על שולחנו של הימ"ר ולא במגירה".

בני הסהצילום: רב אהרון ברוך ליב

כזכור, הסה, בן 68 במותו, נורה למוות על ידי אלמוני כששב לביתו עם אשתו ב-16 בינואר 2011. במשך יותר משנה היוותה הפרשה תעלומה. למשטרה לא היו חשודים במעשה, למרות שההנחה היתה שמדובר ברצח על רקע סכסוך כספי על חלקות קבורה.

התפנית בחקירה הגיעה בפברואר, כאשר סמוך למקווה בבית שמש נמצא אקדח, שבדיקות בליסטיות הראו ששימש ככלי הרצח בחיפה. על האקדח נמצא DNA שהוביל לאיציק חזן, שכבר הורשע בעבר בפלילים. החקירה גילתה עוד כי חזן היה במקום האירוע ביום הרצח ואף טלפן  לביתו של הסה שבועיים לפני הרצח.

בידי היחידה המרכזית של מחוז חוף ראיות נוספות שקושרות את חזן לאירוע. בת זוגו, קרן
מלכה, תושבת בית שמש, נעצרה גם היא וסיפרה כי הייתה עדה למפגש בתחנת דלק בחבצלת השרון יומיים לאחר הרצח, בו חזן קיבל סכום של 40 אלף שקל מבן דודו, קובי. על פי החשד, מדובר בתמורה בעבור ביצוע הרצח. מלכה אמרה למשטרה כי היא לא ידעה על כוונתו של חזן לרצוח את הסה. המשטרה חושדת עוד כי חזן ביצע את המעשה לאחר ששקע בחובות אולם הוא מכחיש זאת וטוען וכי חברתו לשעבר מעלילה עליו כנקמה על כך שנפרד ממנה.

איציק חזן, היום בבית המשפטצילום: עבדאללא שמא

ראש צוות החקירה, רפ"ק שי פלג סיפר היום כי "חזן הכחיש תחילה את המפגש, אולם לאחר מכן טען כי הכסף שקיבל היה עבודות שיפוצים. חזן לא שיתף פעולה בחקירה, אולם הייתה לו עדות מתפתחת. ככל שהצגנו בפניו ראיות, הוא נזכר בפרטים ואישר חלק מהם. לגבי הימצאותו באזור ביתו של הסה, הוא הסביר שחיפש אדם שחייב לו כסף".

חזן עצמו אמר בהארכת מעצרו כי "אין לי שום קשר לאירוע. אני לא מכיר את הבן אדם (הסה). מאוד הופתעתי מהמעצר. אני בהלם. אני בחלום בלהות. שמעתי את השם בפעם הראשונה עכשיו. אבל אני מאמין במערכת הצדק".

סניגוריו של איציק חזן, עורכי הדין רועי קרן ושחר חצרוני מסרו בשמו של חזן כי "מדובר בצירוף מקרים וטעות מצערת של המשטרה. צר לנו על המנוח אולם למרשנו אין יד ורגל בדבר".

יחד עם חזן נעצר גם בן דודו קובי חזן, אחיו של העבריין מיכאל חזן. אולם השבוע גם הוא שוחרר לאחר שלא נמצאו ראיות מספיקות נגדו. על פיו החשד סלמן הוא זה שהזמין את הרצח, בעוד קובי חזן תיווך בינו לבין איציק חזן. אולם רק נגד איציק חזן התגבשו ראיות מספקות להגשת כתב אישום.

כזכור, הסה, נמצא ירוי בפלג גופו העליון מתחת לביתו שברחוב סיני בחיפה ב-16 בינואר 2011. הוא היה מאוים על רקע סידור וסימון חלקות הקברים בצורה ממוחשבת, מה שמנע מכירת קברים כפולה. ההסדר לא מצא חן בעיני גורמים שונים שאיימו עליו. ב-2004 גלגלו אלמונים צמיג בוער לפתח ביתו של הסה במהלך הלילה, בניסיון להבעיר את ביתו. שנתיים לאחר מכן נזרקה חומצה לעבר פניו, מה שפגע באחת מעיניו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ