החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן שחזר את המעשה

עדן אוחיון בן ה-19 הובא לזירה ושחזר את הרצח שאירע בשישי בלילה לאחר שויכמן העיר לו ולחבריו על רעש; הוא מודה בדקירה אך טוען להגנה עצמית

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים33
יניר יגנה

החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן בבאר שבע, עדן אוחיון בן ה-19, הגיע היום (רביעי) לשחזר את המעשה בזירה ברחוב בר ניסן בעיר. מעצרו של אוחיון, שהכחיש בתחילה שהיה בזירת האירוע אך לאחר מכן שינה את גרסתו וטען כי פעל מתוך הגנה עצמית, הוארך אתמול בשמונה ימים.

יתר שבעת העצורים בפרשה הובאו גם הם לזירה כדי לשחזר את שהתרחש שם. העצורה התשיעית, הקטינה החשודה כי היתה עדה לרצח, שוחררה אתמול למעצר בית. קרובי משפחתה של הקטינה אמרו כי "מדובר בילדה תמימה וטובה שהיתה במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. ילדה מבית טוב. כל המשפחה בהלם מזה".

בראשית השבוע נעצרו התשעה בתום חקירה סמויה של משטרת מרחב הנגב וימ"ר נגב. כל החשודים שנעצרו הם בני 19 עד 21, למעט הקטינה בת ה-16.

מיד לאחר הרצח פתחה המשטרה בחקירה חשאית, בסיוע אמצעים טכנולוגיים והאזנות לטלפונים ניידים. בשבת חלה התקדמות משמעותית בחקירה, כאשר נמצאה נעלה של החשודה בזירת הרצח. בסיוע ממצא זה, איכוני סלולר ושמועות בין תלמידים בבית הספר שבו לומדת הקטינה, הגיעו אליה החוקרים.

החשוד עדן אוחיון בעת השחזורצילום: אלי הרשקוביץ

היא נשברה והעידה על שהתרחש. בסיוע העדות ואיכוני הטלפונים הם איתרו את יתר המעורבים, שנעצרו גם הם לאחר שחלקם אותרו בדירות מסתור בבאר שבע. הקטינה שחזרה את הרצח בזירה. החשוד המרכזי במעשה מכחיש שהיה בזירה בזמן האירוע. כמה מהחשודים טוענים כי לרצח קדמה קטטה, וכן כי ויכמן נדקר בבקבוק זכוכית שבור.

בתום המעצרים אמר מפקד מרחב נגב במשטרה, ניצב-משנה פרץ עמר: "עקב החקירה הסמויה ביצענו מעצרים, רק לאחר שנאספו די ראיות כדי לבסס את המעורבות של החשודים. אני מאמין שנצליח לאסוף די ראיות לגיבוש כתבי אישום כבר בימים הקרובים".

אלמנתו של ויכמן, מיכל לוי, אמרה: "אני מקווה שהם יקבלו את העונש הכי חמור שאפשר, שיירקבו בכלא. גם מי שראה את זה ונתן לזה יד מגיע לו לשלם. לגבי הנערה שראתה את זה, היא לא אמורה לתת לזה יד. אני מקווה שמפה יהיה שינוי, שכולם יבינו שאי אפשר להמשיך ככה מבחינת האלימות".

מאות בני אדם ליוו את גדי ויכמן, אב לבן ובת בן 36 בהירצחו, בדרכו האחרונה. בין המלווים היה ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', שבא לנחם את המשפחה. אחד מחבריו של ויכמן, משה רובכה, ספד לו ואמר: "היינו בקשר לא ארוך אבל עמוק. הערצתי אותך, לא הרבה אנשים עושים שינויים גדולים בחיים כמוך. במפגש האחרון שלנו הרגשתי שיש משהו שונה. סיפרת לי על כל הדברים שעשית בחייך והדברים שאתה מתכנן. היה לך לב רחב, השקעת במשפחתך, הגעת להישגים עצומים בלימודים ואמרת לי 'אני רוצה להשקיע בילדים ובמשפחה שלי".

חבר נוסף ושכן של ויכמן סיפר לפני הלוויה: "כל שנה בימי הקיץ יש חבר'ה צעירים שמתכנסים בפארק. הם שותים, מעשנים ושומעים מוזיקה. אתה קורא למשטרה והם מעבירים את השיחות למוקד 106. כל הגופים מעבירים ביניהם את האחריות. הנערים האלה באים לכאן וגורמים לנזק".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ