עדויות חדשות לעבירות מין נגד ראש עיריית קרית מלאכי

"ראש העיר פה הוא כמו קצב 2, רק יותר גרוע", האשים קרוב משפחה של הנאנסת. גורמים המקורבים למהנדס העיר טוענים שהוא פוטר כי חשף שחיתויות

יניר יגנה
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה
יניב קובוביץ

המשטרה חושדת כי ראש העיר קרית מלאכי, מוטי מלכה, שנחשד בשורת מעשים פליליים, ביניהם אונס, הטרדה מינית של עובדת בעירייה, סחיטה באיומים, שוחד והפרת אמונים ביצע עבירות נוספות של מעשים אסורים תוך ניצול מרות. החשדות החדשים התעוררו בעקבות מידע שהתקבל במשטרה על המתנהל בעיריית קריית מלאכי והוביל לעדויות חדשות של נשים שלא התלוננו במשטרה.

עורך הדין אבי חימי המייצג את מלכה אמר בתגובה כי ראש העיר משתף פעולה בחקירה. הוא הוסיף כי "לטעמי יש לו תשובות טובות לחשדות המוטחים נגדו, ואני מציע לנהל את החקירה בבית המשפט ולא בכיכר העיר". מלכה טרם עומת עם החשדות החדשים נגדו, וגם לא עם החשדות בשוחד.

אחר הצהריים טען מלכה כי יחסי המין עם העובדת שהתלוננה על אונס היו בהסכמה מלאה. מלכה, שהגיש בבית המשפט המחוזי בפתח תקוה ערר על הארכת מעצרו, טען בפני העיתונאים כי "הכל עורבא פרח". שופט המחוזי דחה את הערעור ומלכה ישהה במעצר לפחות עוד שבוע.

קרוב משפחה של האשה שלפי החשד נאנסה בידי מלכה, טען היום כי המקרה שלה הוא חלק מדפוס התנהגות רחב יותר של ראש העיר. "אם תבדקו טוב, תגלו לפחות עוד עשרה מקרים כאלה. ראש העיר פה הוא כמו קצב 2, רק יותר גרוע", אמר הקרוב.

מוטי מלכה (משמאל) בבית המשפט בראשון לציוןצילום: תומר אפלבאום

יום לאחר הפרסום כי מלכה נעצר נחשפו היום פרטים חדשים בפרשה. ביום שני השבוע התחילו הליכי פיטורים של מהנדס העיר קרית מלאכי. גורמים המקורבים למהנדס העיר אמרו כי הוא "חשף התנהלות לא תקינה בנושא מכרזים, ועל רקע חשיפת השחיתויות, הוא פוטר מתפקידו. חלק מהדברים נחקרים על ידי המשטרה". לדבריהם, הוא מנוע מלדבר כעת, עקב בדיקת המשטרה.

יו"ר האופוזיציה במליאת המועצה, יוסי חדד, טען בנושא זה כי "היו פה מכרזים שבכולם זכה רק קבלן אחד, היה מכרז על הקמת מעברי חצייה , מהנדס העירייה דיבר על עלות של כ200,000 שקלים , העירייה רצתה לשלם מיליון שקל עבור אותה עבודה. המהנדס לא הסכים לחתום על החשבוניות, ואז התחילו לחפש אותו ראש העיר ואנשיו. היו עוד כמה חשבוניות שהוא לא הסכים לחתום עליהם", הוא אמר "אני לבית סוהר לא הולך. אני לא מוכן לחתום על הדברים האלה, הקבלנים לא סיימו את העבודות אפילו".

ביחד עם מלכה נעצרו עוד שמונה בני אדם, בהם בנו, שחר מלכה, שחשוד בסחיטה ואיומים על חבר מועצה. מעצרו של מלכה הוארך בשלושה ימים.

מוטי מלכה, הנשוי בפעם השנייה, חשוד כי ניהל תחילה קשר מיני עם המתלוננת בהסכמה, בזמן שהיה ממונה עליה במקום העבודה. על פי ראיות שהגיעו לידי המשטרה, לאחר שהופסק הקשר במאי 2010, מלכה כפה את עצמו על המתלוננת שעברה לטענתה מסכת של הטרדות והתעללויות מצדו.

בנוסף, התעורר החשד כי ראש העיר קיבל שוחד מיני מאם חד הורית בתמורה להנחה בארנונה, ושקיבל שוחד מקבלנים. כך למשל, המשטרה חושדת כי ראש העיר קיבל דירה מאחד הקבלנים עמו היה בקשר בתמורה להטבות שונות.

פרקליטיו של מלכה, עורכי הדין אבי חימי וציון אמיר, טענו מנגד כי המתלוננת היא זו שחיזרה באופן אובססיבי אחר מלכה – והוא זה שלא רצה אותה. השניים אף ביקשו הערב צו איסור פרסום על שמו של מלכה ועל פרטי החקירה, אך שופט בית משפט השלום אברהם היימן קבע כי במקרה זה "זכות הציבור לדעת וטובת החקירה גוברת על שמירת פרטיותו של החשוד, מאחר שייתכנו מתלוננות וקורבנות נוספות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ