השב"ס יאשר את המוזמנים |

העליון התיר לרוזנשטיין לצאת לחתונת בנו תחת מגבלות

העבריין נדרש להציג לרשויות 4 בתי מלון אפשריים לעריכת האירוע, ול-30 האורחים המאושרים יימסר מקום החתונה רק שעתיים וחצי לפני החופה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

בית המשפט העליון איפשר, בהחלטה יוצאת דופן, לראש ארגון הפשע לשעבר זאב רוזנשטיין לצאת לחופשה מהכלא לחתונת בנו. החלק החריג ביותר בהחלטה הוא שבית המשפט הגדיר את הדרך שבה תתקיים החופה וקבע כי על רוזנשטיין יהיה להודיע עד מחר על רשימה של ארבעה בתי מלון בהם ניתן לערוך את החופה, ואם ניתן, יכלל ברשימה גם מקום עריכת החופה, שלא בקומת הקרקע.

בין רוזנשטיין לשירות בתי הסוהר סוכם במהלך דיון בבית המשפט כי שירות בתי הסוהר יענה לכל המאוחר ביום ראשון בבוקר על המקום שנבחר לעריכת החופה. עוד נקבע כי באירוע החופה יהיו נוכחים, מלבד החתן והכלה, 30 מוזמנים בלבד, והוא יארך שלוש שעות מרגע הבאתו של רוזנשטיין למקום האירוע. רוזנשטיין יובא בלבוש אזרחי, כשגם מלוויו ילבשו אזרחי, ובתום שלוש שעות יוחזר לכלא. גם רשימת המוזמנים תאושר בידי השב"ס: רוזנשטיין יתחייב להעביר לשב"ס את הרשימה. לשב"ס יותר מטעמים ענייניים לפסול את מי מבין המוזמנים. רוזנשטיין לא יפרסם את מקום האירוע, ולמוזמנים עצמם ימסר מקום האירוע, שעתיים וחצי בלבד לפני עריכתו.

הסיבות למגבלות נובעות מהחשש לפגיעה ברוזנשטיין ובאחרים בידי עבריינים. רוזנשטיין נחשב עדיין, על פי המידע המודיעיני שנמצא בידי המשטרה והשב"ס, יעד לחיסול בקרב גורמים בעולם התחתון, עמם היה מסוכסך בעבר.

רוזנשטיין זכה לכינויים כמו "הלוויתן של עולם הפשע" והיה יעד מבוקש לחיסול. ניסיון החיסול החמור ביותר אירע בדצמבר 2003, ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, ונהרגו בו שלושה עוברי אורח חפים מפשע וכ-20 נוספים נפצעו. האירוע הוגדר כפיגוע הפלילי החמור בתולדות המדינה. כמה חודשים קודם לכן, ניצל רוזנשטיין מחיסול ונפצע קל כשמטען שהונח על המדרכה באזור גני התערוכה הישנים בתל אביב התפוצץ. תשעה בני אדם נוספים נפצעו באירוע.

רוזנשטייןצילום: דרור ארצי

במהלך הדיון שהתקיים היום בבית המשפט העליון בפני השופטת מרים נאור, שאלה השופטת אם "אי אפשר למצוא פתרון יצירתי, כמו לקיים את הטקס בכלא? אפשר להבין את רצונו להיות בחתונה, השאלה היא איפה היא תתקיים". ב"הארץ" נחשף לפני כחצי שנה כי רוזנשטיין ביקש מנשיא המדינה חנינה, אולם כל גורמי אכיפת החוק הביעו חזית אחידה נגד השחרור.

רוזנשטיין, בן 59, מרצה שתי תקופות מאסר מצטברות של 17 שנה. הוא הורשע במעורבות בפרשיית רצח, ניסיון חיסול יריביו וסחר במיליון כדורי אקסטזי בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ