פרשת עבירות המין בקרית מלאכי: עו"ד אמיר העיד לאחר שהמתלוננת חשפה שפנתה אליו

עו"ד אמיר טוען כי קיבל ממנה מסמך לא קריא לפני כשנה וחצי, אך בניגוד לטענתה - לא דיבר איתה. לעת עתה, לשכת עורכי הדין אישרה לו לייצג את ראש העיר החשוד בעבירות מין

תומר זרחין
תומר זרחין

המשטרה גבתה השבוע עדות מעו"ד ציון אמיר בפרשת עבירות המין של ראש העיר קרית מלאכי, מוטי מלכה. העדות נגבתה לאחר שהמתלוננת נגד מלכה העידה במשטרה לפני כשנה וחצי, לפני שהחלה חקירת המשטרה בפרשה, כי פנתה לאמיר וחשפה בפניו בפירוט בכתב את מה שלטענתה בוצע בה על ידי בכירים בעירייה, בהם מלכה.

אמיר פנה שלשום ללשכת עורכי הדין בבקשה שיתירו לו לייצג את מלכה ואת ממלא מקומו, יוסי סולימאני, וחשף את העובדה שנגבתה ממנו עדות בפרשה. המתלוננת סיפרה בחקירתה כי העבירה לאמיר פירוט של המעשים שהתרחשו בעירייה וכי שוחחה איתו בטלפון, אף לאחר שהחלה חקירת המשטרה בתיק. אמיר עצמו מכחיש כי שוחח איתה.

במכתב ששיגר ללשכת עורכי הדין שלשום כתב אמיר כי לפני כשנה וחצי שלחה המתלוננת למשרדו מספר עמודים לא קריאים בפקס, לא ציינה את שמה או הוסיפה כל פרט מזהה. לדבריו, הדפים הונחו על שולחנו ונמסר לו כי הגיעו על ידי אשה שסירבה להזדהות. "מאחר והדפים לא היו קריאים לא עיינתי בהם, זולת אולי רפרוף כלשהו", כתב אמיר ללשכה. לאחר שלא נענתה, התייצבה המתלוננת במשרדו של אמיר וביקשה לשוחח איתו. עורכת דין שעובדות במשרדו ענתה לה כי הוא לא נמצא, ואף לא עיין במכתבה מכיוון שלא היה קריא.

ראש העיר קרית מלאכי מוטי מלכה, אתמול בבית המשפט המחוזי בפתח תקווהצילום: יוסי זליגר / ישראל היום

עורכת הדין במשרדו של אמיר ביקשה לברר עם האשה במה מדובר, וממכתבו של אמיר ללשכה עולה כי היא סיפרה שמדובר ב"עניין מיני עם המעסיק שלה שגם הפנה אליה בחורים לקשר מיני". המתלוננת הודיעה לעורכת הדין כי היא תשלח את המסמך פעם נוספת, וכך עשתה. לדברי אמיר, גם בפעם השנייה הגיע המסמך בכתב לא קריא. מאחר שעורכת הדין התרשמה כי מדובר ב"אשה תמהונית" ומאחר שידעה כי המשרד לא עוסק כלל בייצוג קורבנות עבירות מין - היא השליכה את המסמכים שהתקבלו לפח.
בפנייתו שלשלום ליו"ר ועד מחוז תל אביב בלשכה, עו"ד אפי נוה, כתב עו"ד אמיר כי לא פגש את המתלוננת מעודו. "ייתכן ושוחחתי איתה טלפונית, אם כי אין זיכרון מוחשי לעובדה זו", וכי "יש להניח כי נאמר לה שאיננו יכולים לטפל בעניינה", מסר.

שלשום פנה אמיר לעו"ד אברהם לביא המייצג את המתלוננת (השניים ייצגו יחדיו את הנשיא לשעבר משה קצב, ת"ז), ובירר איתו מה עמדת המתלוננת לאפשרות שהוא ייצג את השניים. בתגובה, הבהיר עו"ד לביא כי היא מתנגדת לכך.

מנכ"ל מחוז תל אביב בלשכה, עו"ד נתי פרץ, הבהיר אתמול בתשובתו לעו"ד אמיר כי לאור העובדה כי מעולם לא פגש את המתלוננת, לא נתן לה ייעוץ או טיפל בעניינה, אין מניעה כי ייצג את השניים שנגדם התלוננה. עם זאת, פרץ ציין בתשובתו כי אם יוחלט בעתיד שאמיר ישמש כעד בתיק בעקבות העדות שנגבתה ממנו, הוא עלול להיות במצב של ניגוד עניינים ונכון יהיה שיפנה ללשכה פעם נוספת. הלשכה פנתה במקביל לקבל את תגובתה של המתלוננת. עורכי הדין אמיר ולביא סירבו להגיב למובא בכתבה זו.

עו"ד ציון אמיר. קיבל אישור לייצג את מלכה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ