שבוע לרצח גדי ויכמן |

כשהשוטרים באים, מחביאים את הוודקה

הניידות מסיירות בין הפארקים השונים בבאר שבע, וצעירי העיר לא מוותרים על הישיבה בגנים עם חברים, אבל מבטיחים: "לא נגזים"

יניר יגנה
יניר יגנה

הנרות והפרחים לזכר גדי ויכמן היו הדברים היחידים שראתה אלמנתו מיכל כשהסתכלה בשישי בלילה האחרון ממרפסת ביתה לעבר הגינה הציבורית שבה נרצח. שבוע אחרי, לחבורות הצעירים השיכורים שגדשו תמיד את הגינה לא היה זכר, ולא היה צריך לבקש שקט מאף אחד. "כנראה שמישהו למד את הלקח", אמר שכן שעבר ליד הגינה.

נוכחותו של הרצח הורגשה היטב בליל שישי האחרון בכל רחבי באר שבע. ניידות המשטרה סיירו סמוך לפארקים השונים, למנוע כל אפשרות לאלימות. הצעירים עצמם, שיצאו אט אט מבתיהם, הצהירו אמנם כי לא יוותרו על ישיבה בגנים עקב אירועי השבוע הקודם, אבל ניסו להוכיח כי השתנו. "אחרי שבוע קשה בצבא, אני רוצה להיפגש עם החבר'ה שלי", אומר אורי, חייל תושב השכונה שבה בוצע הרצח, "אבל אנחנו לא נגזים, אם יבקשו מאיתנו להיות בשקט, נלך בלי שום בעיות".

ואולם סמוך לחצות ושלושים, התמונות כבר דומות למדי לאלו שנצפות מדי שישי שגרתי. גן הפעמון בעיר היה מלא בחבורות של צעירים בני 17-20, כולם מחזיקים כוסות וודקה ביד, חלקם כבר שיכורים, הבקבוקים זרוקים חצי מלאים לצידם. "כל יום שישי אנחנו באים לפה, יושבים, מדברים ושותים לפני שאנחנו יוצאים למועדון", מספר אחד מהם, ושמו יורי. "כמה פעמים כבר ביקשו מאיתנו השכנים להיות קצת בשקט", סיפר וציין כי מכיוון שלא רצו לעורר מהומות, "פשוט עברנו למקום אחר".

"אנחנו באים לפה כי אי-אפשר לשתות בבתים", הוסיף יורי. "יש פה 15 חברים, לאיזה בית אפשר ללכת? חלק מאתנו גם מתביישים מההורים שלהם". מהר מאוד מגיעים למקום השוטרים, ושופכים את בקבוק הוודקה. "אבל הם ילדים טובים", אומר השוטר.

חבורת נערים בפארק שבשכונת נאות זאב, ביום שישי האחרוןצילום: אליהו הרשקוביץ

במשטרה הגיבו במהרה לכל קריאה ביום שישי האחרון, ואולם בחלק מהמקרים גילו כי מדובר היה באזעקות שווא. ניידות הסיור הגיעו "במהירות שיא", כפי שתיאר זאת בעל פיצוצייה באחת השכונות הוותיקות בעיר, ולאחר כמה סריקות הבינו כי הדיווח על ירי היה ככל הנראה שגוי או שמישהו חמד לצון. הקריאה שנותרה אנונימית, נעשתה בכלל מטלפון ציבורי. במקרה אחר הוזעקו השוטרים לקטטה באחד הפארקים סמוך למטה מחוז דרום. לאחר שסיירו במקום וחיפשו עדות לקטטה, הסתבר ששוב מדובר היה ככל הנראה באזעקת שווא. השוטרים בודקים היטב את השטח שמלא בצעירים, חלקם מסתירים את כוסות הוודקה שבידיהם, ועוזבים את המקום.

בחזרה ליורי וחבריו, לאחר ששפכו את משקאותיהם, השוטרים גם משוחחים עם החבורה מעט על מה שקרה בשבוע שעבר. החבורה מקשיבה, ואז מתפנה. מבחינתם הלילה עוד צעיר, משם הם המשיכו למסיבה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ